Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardveraprón ti mennyit...

Hardveraprón ti mennyit szoktatok engedni/alkudni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt %osan kifejezve, 5-10 akár 20% vagy az már pofátlan? Vagy árban 5-10 ezer? esetleg 20?

Csak kiváncsi vagyok. 200 ezres gépből 10% az 20 ezer de egy 5 ezres memória esetén csak 1 ezres.


mennyit tartotok elfogadotnak? ha az nincs oda írva, h az ÁR FIX - vagy akkor is bepróbálkoztok?



2020. nov. 30. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem szoktam alkudozni, mindig annyit fizetek ammennyiért meg lett hirdetve. De szerintem 5-10%-kal még nincs baj.
2020. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ.


Ha áron felül hirdeti, akkor a piaci árig. Ha áron alul 1 forintot sem lenne pofám.


Alapvetően 200 ból sem lenne pofám 20at,és 5ből sem 1et.

2020. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Aki ilyesmi dolgokat ilyen helyeken vásárol, azért van némi rálátása, hogy mi, mennyit ér, mennyi a reális használtpiaci ára. Ha valaki ezt pofátlanul megugorja, akkor én pofátlanul alkudok :)

Ha valamit eladok, ugyanez a helyzet, arra törekszem, hogy tudjon egy kicsit alkudni, azért mégis meglegyen az elégedettség, meg valahol a realitás mezején is maradjunk árban, szóval ne legyek szívjóságból deficites. Persze ha nagyon sos, akkor van, hogy többet engedek, csak essünk túl rajta.

2020. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Hardveraprón általában elég reálisak az árak így alkudni sem szoktam. De szerintem 10% az még belefér.
2020. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem igen szoktam alkudozni.

2 okból:

A termék nem szerezhető be máshonnan szóval úgy is kifizetem az azt az összeget ami le van írva.

Az eladó érdeke is hogy eladja, muszáj versenyképes árat írni ami a hardveraprón nem probléma hisz nagyrészt a szakfórum tagjai adnak-vesznek.

2020. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, de ha itt kérdezünk mindig sokalják az árat, ami hardver aprón 200 az itt 160 max :D
2020. nov. 30. 16:15
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

6


Mert itt névtelenül bárki írhat bármit.


Egyébként ott is szoktak lenni durva túl@raz@sok, csak jellemzően kevesebb.

2020. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy itt mindenki azt írja nem lenne pofája alkudni, nekem 56 termék eladása után az a tapasztalatom, hogy kb. 4-5 olyan ember volt, aki nem alkudott, a többi 100-200 érdeklődő mind bepróbálkozott. Nem árazok túl, de alá sem árazok, mielőtt ezzel jönne valaki. :)


Egyébként a többség a postaköltséget tudja nálam lealkudni, többet nem igazán szoktam engedni, max. ha olyan hibája van a cuccnak.

2020. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8


Gykn vagy, ahol mindenki hazudik


Plussz összesen 5 ember válaszolt, nem épp reprezentatív 🤷‍♂️

2020. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ritkán alkudok, de nem "pofátlan" mértékben.


Például akkor, ha valahol lenne 5 ezerért valami a közelben meg van 5,5 ezerért. Akkor megkérdezem engedi-e belőle azt az 500 Forintot. Aztán vagy megveszem a másikat ha nem, vagy adott esetben kifizetek plusz pénzt azért ami közel van.

2020. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!