Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 asztali gép hogyan...

Windows 7 asztali gép hogyan tükrözhető TV-re?

Figyelt kérdés

Windows 7 (64 bit) asztali gépem monitorát hogyan tudom LG okostévére tükrözni? A gépben nincs Wifi, de a routeren, amihez csatlakozik, azon van. A TV-n van Miracast. Megoldható valahogy a dolog? (Esetleg valami wifi-s dongle-lel vagy akár anélkül?)


Azért kéne, hogy a gépen elindított streamelt filmeket a TV-n tudjam nézni, egyszerűen, kábelek nélkül.


Az Androidos telefont tudom tükrözni a Miracaston keresztül, ugyanezt szeretném valahogy az asztali géppel is megoldani.



2020. dec. 1. 16:17
 1/5 Dongaben ***** válasza:
52%
Csak kábeles megoldással tudod kivitelezni jelenleg. Még nem tart ott a technika, hogy anélkül menjen, de ez csak pár év, ahogy fejlődik a technológia.
2020. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

„Azért kéne, hogy a gépen elindított streamelt filmeket a TV-n tudjam nézni, egyszerűen, kábelek nélkül.”


Akkor te egy médiaszervert akarsz csinálni a gépedből. Nem szükséges a képet tükrözni ehhez.

A windows tud beépítetten is médiaszerverként működni (neten utána lehet keresni, hogyan kell beállítani), viszont a feliratokkal gondja van.

Én a serviio programot használom. Ez fizetős. (ami tudjuk, hogy nem jelenti azt, hogy kell is fizetni érte 😉 jó magyar szokás szerint)

Ez már tökéletesen kezeli a feliratokat is.


Jól működő freeware program nem tudom, hogy van-e médiaszerver funkcióhoz. A KODI nevű progi az ingyenes, és tud médiaszerver is lenni (ha valahol a beállítások mélyén megtalálod, és bekapcsolod), de az alapvetően arra van, hogy egy TV melletti gépből csinálj médialejátszót -> HTPC (Home Theater PC).

2020. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Win 10-el lehet wifivel kivetíteni okostévére, de közvetlen vezeték nélküli kapcsolat jön létre, nem a routeren keresztül. Emiatt kábellel ez nem kivitelezhető.
2020. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem médiaszervert akarok, az van, és jól is működik, én az Universal Media Servert használom.


Hanem azt, hogyha elindítok egy videót mondjuk a Youtube-on, vagy bármilyen streaming oldalon, akkor azt a tévére tudjam tükrözni, de a számítógépről tudjam vezérelni.


3-as: Ok, és ha felteszek Windows 10-et, és veszek a géphez valamilyen Wifi dongle-t? Akkor vajon működni fog a dolog?

2020. dec. 2. 00:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, akkor fog. De csodát ne várj tőle képminőség terén, a wifi nem a nagy sávszélességről híres. Inkább használd a tévé beépített YouTube appját, ezt telefonról, tabletről tudod vezérelni (a telefonon elindítod a videót, majd a tévé és mellette wifi ikonra nyomsz). Ilyenkor a tévé streameli a videót, így a kép tökéletes lesz. A legnagyobb streaming oldalaknak is van appjuk okostévékre, hogy az mennyire irányítható más eszközről azt nem tudom.
2020. dec. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!