Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tud bootolni a gép, mert...

Nem tud bootolni a gép, mert nem látja a merevlemezt?

Figyelt kérdés

Szokasos jatek kozben kifagyott a gep, ujrainditottam, es azt irja no bootable device, vagy valami ilyesmi.


Acer laptop, amiben egyszer mar lett vinyo cserelve.


Elofordul a bekapcsolaskor hogy neha kattog parat aztan elhallgat...


A bios neha latja a toshibat mint hddt, neha viszont nem...


Ez most akkor meghalt?

Mert szetkaptam gyors a lapost, es nem csuszott ki semmi...



2020. dec. 1. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak a fájlrendszer sérült, de az is lehet hogy behalt a vinyó.

Bár ha a bios nem látja, inkább az utóbbi...

Másik gépre kellene tenni (vagy liveCD), és leellenőrizni.

2020. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először nézd meg a bios-t, hogy a Windows Boot Manager van-e legelöl, nekem mostanában csinálja, hogy újraindítás után felcseréli a sorrendet.
2020. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kattogott, az rossz jel. Valószínűleg sajnos meghalt. Ha csere lesz, inkább egy SSD-t tegyél bele, az jobban bírja a strapát, nem érzékeny a menet közbeni mozgásra.
2020. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi sracok, mar csak annyit ir a bios, hogy hdd, a toshiba mar nincs is ott..hat, ezek szerint tanuja voltam egy vinyo halalnak...:(:D


Masik gepem nincs, ugyhogy a bioson kivul nem hinnem hogy barmit tudnek futtatni xd

2020. dec. 1. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!