Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan adjam fel postán a...

Hogyan adjam fel postán a videókártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Holnap akarom feladni postán a csomagom.

A postán tudom, hogy adnak dobozt abba becsomagolom,leragasztom.A kérdés azaz, hogy magára a dobozra kell ráírnom a feladó+ a címzettet, vagy adnak papírt a postán és arra kell feltüntetni?

Plusz, a vevő postára kéri.

Csak a postának a címét tüntessem fel, vagy írjam oda a címzett lakhelyét is? És írjam oda, hogy a postán marad? A postai költséget én nekem kell feladáskor vagy ő neki átvételkor kifizetni?

Sosem adtam fel csomagot, kérlek segítsetek ki pár infóval.

Köszi szépen előre. :)



#posta #utánvét #Csomagfelasás
2020. dec. 4. 00:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
2020. dec. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

1. A postán adnak papírt, de hogy meggyorsítsd az ügyintézést van online címiratkitöltő ( [link] - lásd MPL csomag), amit kinyomtatsz és ráragaszthatod/ráragasztanak a dobozra.


2. Ha a vevő "postára" kéri, akkor a címiratkitöltőben be kell állítani a "Postán maradó" kézbesítési módot, de a vevő címét rá kell tüntetni, hogy értesítőt hagyhassanak ott.


3. Alapesetben a postai költséget Te állod.

Hacsak az eladás során nem állapodtatok meg másként és fizette előre a szállítási költséget.

Utánvétet (az áru árát a postásnak fizeti a címzett, majd a posta küldi át neked a fizetett összeget) vagy a "címzett fizet" szolgáltatást csak az MPL üzleti csomag konstrukcióban nyújtanak:

[link]

2020. dec. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%
Nagy poén lenne úgy felandi csomagot hogy nincs rajta a címzett neve+címe, csak az hogy postán maradó (örökre).. ;-)
2020. dec. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Harmadik. Úgy értettem, hogy ráírom a posta címét ahova küldeni akarom, csak pluszba ráírjam e a címzett címét is. :D


1-2 köszi szépen a segítségeteket! Ment a zöldpipa. :)

2020. dec. 4. 09:14
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

[link]

használd ezt.

előre ki tudod tölteni, nem kell szerencsétlenkedni a postán

vagy kinyomtatod a címiratot otthon,

de jobb megoldás ha a postán kéred a nyomtatást.

A kitöltéskor kapsz egy kódot, azt bemondod a néninek és kinyomtatja a papírt amit rá is ragaszt a cuccra. A másik felét meg megkapod.



3-as: +1! :DDDDD

2020. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Ment a zöldpacsi.

Egyébként a hármasnak is. :D

2020. dec. 4. 10:26
 7/26 BlackSword ***** válasza:
61%

Na, csak hogy kapj egy értelmes választ is, mert az egyes válaszoló nagyobb baromságot már össze sem hordhatott volna...


Postán maradó csomag esetén a címzett neve kell és a telefonszáma... valamint a posta címe, amelyíkre kérte... a telszám azert kell, hogy a címzett sms-t kapjon...

2020. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 BlackSword ***** válasza:
100%
Még valami, utánvéttel ugyan drágább, de adasd hozzá az utánvétekhez a feladást, és te fizesd ki a feladást, ne a címzett fizet kategóriát válaszd... így nyersz nála egy jó pontot és olcsóbb... egy jó csomagos pedig 2 perc alatt megcsinálja a címiratot...
2020. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Kaptam egy nem privát tartalmú privát üzenetet - ezért közzéteszem:

"Szió, azt honnan szedted, hogy a postán maradó csomagnál a vevő címét kell megadni??? Ne terjeszd, butaság..."

Postás ismerős említette - szóval nem butaság.


"Postán maradó csomagnál a címzett nevén és telefonszámán kívül a kiválasztott posta címe kell... papír alapú értesítőt nem küld ilyen esetben a posta, hanem sms alapú értesítést küld a rendszer amikor a csomag megérkezik a kézbesítő postára... mobilszám nélkül a webcikk nem is enged postán maradó csomagot..."

Kisebb postáknál nemrégiben még használatos volt ez a metodika - az ügyfelet valamilyen módon ki kell értesíteni a csomag érkezéséről.

2020. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 BlackSword ***** válasza:
Na, ma már nem működik...
2020. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!