Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia vagy AMD videókártyákat...

Nvidia vagy AMD videókártyákat ajánljátok inkább? És miért?

Figyelt kérdés

Videókártya vásárlás előtt állok az első asztali gépemhez, és nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz. Egyik ismerősöm próbált az RX kártyákról lebeszélni teljesen, azt mondta sokkal hangosabbak, jobban melegszenek, instabil a teljesítményük meg ilyenek.

[link]

[link]

Ezt a két videókártyát néztem ki, ti melyiket vennétek meg és miért pont azt?



2020. dec. 5. 02:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Az 5500 XT erõsebb ès hülyesèg amit mondtak fõleg a melegedèssel ès az instabilitàssal kapcsolatos dolog. Viszont bàrmelyiket is vàlasztod, a Gigabyte-tal vigyàzz mert ahogy hallottam elõfordul, hogy a videókàrtya hūtõpasztàja megfolyik.
2020. dec. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Nvidia. Kb mindent ráoptimalizálnak és az összes streamernek az van különösképp a nvidia kapja a legjobb driver frissítéseket ezzel ellentétben amd-ba lehet akàr 16 gb videoram nem jelent semmit hisz ez nem kompenzálja azt hogy optimalizálatlan és max lefog olvadni. Az amd évek óta nem küszöbölte ki a melegedési problémákat a videókártyáin szóval 1szóval kuka, ami jóra sikerült náluk az a ryzen bár azt is kezdi újra megenni az intel proci téren
2020. dec. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezekből egyértelműen az 1650 supert választanám
2020. dec. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Na amit #2 mond az egyáltalán nem igaz. Tény, hogy a régebbi játékok Nvidiára vannak tervezve, de itt két dolgot kell megemlíteni:

1) Az "optimalizálás" az esetek 99%-ában nem jelent többet 2-3, maximum 5 FPS-nél játékokban.

2) Az Nvidia sokáig egyeduralkodó volt, de az elmúlt 3 évben az AMD nagyon megerősödött, folyamatosan javul, egyre több felhasználó választ AMD-t és ezáltal egyre több fejlesztő optimalizálja a játékait AMD-re.

Szóval az igaz, hogy jelenleg talán még mindig az Nvidia a jobb választás, de hosszabb távon az AMD választása kifizetődhet.

Az, hogy mit használnak a streamerek, senkit sem érdekel. A streamelés egy teljesen más állatfaj.

Amit a VRAM-ról ír az a leglogikátlanabb és legértelmetlenebb mondat, amit ma olvastam és még csak 6:23 van. És leolvadni sem fog, az is nettó hülyeség. Korábban RX 460-om volt, ami még az AMD "problémásabb" korszakából származik és még az sem ment soha 82C fölé, pedig nyúztam. Jeleleg 580-om van, a csúcs 78C gyári pasztával, gyári ventilátorgörbével. Az 5500XT pedig sokat javult az 500-as szériához képest is.


Szóval hogy melyiket válaszd? Őszintén szólva e két opció között nincs sok különbség. Egyikkel sem fogsz jobban járni, mert a különbség olyan apró lesz, hogy abból te semmit nem fogsz érzékelni. Viszont ha az 5500XT mellett döntesz, akkor javaslok másik márkát, mert a Gigabyte-nak tényleg nincs jó hírneve. Javaslom a Sapphire Nitro+-t (nem az olcsóbb Pulse, hanem szigorúan a Nitro+-t). Pár ezerrel még olcsóbb is, mint a Gigabyte és garantáltan jobb. [link]

2020. dec. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

#4 optimalizálás nem csak azt jelenti hogy több a fps számod hanem stabilan tartsa is és kevésbé melegszik nem úgy mint az amd-nál ahol percenként droppolja. Értem hogy amd marketinges vagy de ennyire nem kell túltolni a fanatizmust


"Az, hogy mit használnak a streamerek, senkit sem érdekel. A streamelés egy teljesen más állatfaj."


Persze az a több százmillió néző semmit nem számít világszerte 😂😂


VRAM meg igenis számít Attól hogy az amd többet belepakol még nem lesz jobb max melegedni fog jobban


Kérdező ne foglalkozz itt a válaszokkal a legtöbb itt amd fanatikus és aki megmondja nekik az igazat azt egyből lepontozzák csak nézd vissza az összes korábbi kérdést hogy mennyire kiközösítik azt aki nem amd-t ajánl.

2020. dec. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan városi legendák, amik valamiért úgy beivódtak a köztudatba, hogy eszméletlen. Ez az "a nátékokat Nvidiára optimalizálják" dolog az egyik ilyen. 20 éve szajkózza mindenki, sose volt általánosan igaz. Néhány játékot arra optimalizáltak (the way it's meant to be played program), néhányat nem, néhány meg részt vett a programban mégis ATI/AMD kártyán ment jobban. Egyszerűen az Nvidiának eszetlen jó a marketingje.


De ugyanolyan hülyeség, hogy az Nvidia kártyák jobban mennek Intel procival, a játékra AMD, munkára Intel proci és még sorolhatnám.

2020. dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

#5 Tisztában vagyok vele, hogy mi az optimalizálás és éppen ezért írtam azt, hogy 2-3 (átlag), maximum 5 (csúcs) eltérés az FPS-ben, mivel ingadozik.


Melegedni pedig nem melegszenek, ezt már leírtam. Az alsókategóriás RX 580-asom gyári pasztával és gyári ventilátorgörbékkel terhelés alatt nem megy 78C fölé, a túlhevülés elleni védelem (ami teljesítményvesztést okoz) gyárilag 85C-re van állítva. Ez az érték ráadásul manuálisan változtatható is. Egy szó mint száz, ha valakinél az AMD videokártya elkezd túlmelegedni, akkor az nem a videokártya hibája, hanem például sosincs kitakarítva és áll rajta a por, vagy el van fojtva a gépház légkeringetése.


"Persze az a több százmillió néző semmit nem számít világszerte"


Látom az értelmetlen zagyvaságokról még mindig nem szoktál le, pedig már az előbb is kiemeltem az egyiket.

Kérlek meséld el nekem, hogy miként befolyásolja a több százmillió stream néző azt, hogy a Mezei Jóskának hány FPS-e van cségóban.

Az ilyen marhaságokat kérlek mellőzd. Én szívesen elcsevegek veled itt a dolgokról, de ez nem megy, ha te ilyen dolgokat mondasz folyamatosan.


Na tessék, még egy marhaság. Először is, senki nem mondta, hogy gyorsabb lesz a több VRAM-tól, ezt is csak te találtad ki indokolatlanul. Másodszor: az AMD semmivel nem rak bele többet, mint az Nvidia. Az RTX jelenlegi szériája (30) 8 és 24GB között van, míg az AMD-é (5000 és 6000) 4 és 16GB. Na akkor ki is zsúfol bele több VRAM-ot? :) Az AMD kevesebbet használ és még így is megverte az Nvidia-t. Harmadszor: a több VRAM-tól nem fog jobban melegedni, ez már a nagyon sokadik marhaság, amit mondasz. Kezd sok lenni.


A legviccesebb, hogy pont te hívsz engem AMD fanatikusnak. Na hasonlítsuk össze kettőnket gyorsan: te kerekperec kijelentetted, hogy az AMD szar és csak az Nvidiát szabad venni, ezzel szemben én azt a választ adtam a kérdezőnek, hogy bármelyikkel ugyanolyan jól jár. Veled ellentétben én nem erőltettem a saját választásomat. Kettőnk közül csak én adtam a kérdezőnek objektív választ. Szóval ülj le kérlek.

2020. dec. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xKakashix ***** válasza:
100%

jelenleg ami miatt még mindig kicsit nvidia felé hajlok az a stabilabb driverek, illetve az újabb technológia mint pl a DLSS

de AMD nagyon jó úton halad vga-k terén is, remélem hamarosan náluk is jön egy DLSS-hez hasonló dolog

ha streamer vagy kontent kreáló vagy akkor azt mondom hogy nvidia, de ha csak egy sima gamer, akkor igazából szinte teljesen mind1

2020. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az AMD jobb ár/érték arányú. Nvidia kevésbé, cserébe (szerintem) megbízhatóbb kártyák.


Aki meg 2020-ban olyat ír, hogy "Nvidiara optimalizált, meg rossz hűtés, rossz driver", na az sürgősen vegyen AMD kártyát, mert ez a baromság már évek óta nem igaz. Az Adrenalin frissítés óta marha jó a driver, szép, átlátható, gyors. Akinek számít, a ReLive sokkal jobb mint a Shadowplay. Melegedés baromság, az HD 7950-em soha nem volt 70°C felett, RX 570-emnek nagyjából 76°C volt a rekordja. Most ugyan 1070 Ti-om van, de ha lejjebb mennek az árak, tuti hogy visszaváltok AMD-re.


Viszont azt se felejtsd, hogy bárki bármilyen kártyát ad ki, NEKÜNK kell nyerni vele. Az egészséges piaci verseny mindenkinek jó, ezért sem értem az ilyen agyhalott fanboyokat. Inkább örülni kéne, hogy az AMD megint fejlődik, különben vehetnénk 120ezerért i5-öt meg 200ezerért 1660-at.

2020. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!