Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az SSD megfelelne ebbe a...

Ez az SSD megfelelne ebbe a számítógépbe?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy SSD-re, amire átraknám a Windows-t és a már meglévő HDD-n maradna minden más. Gép gyorsítás céljából szeretnék erre az újításra beruházni. Sajnos nem nagyon értek ehhez, ha már meglenne a megfelelő SSD, azt is egy szervizben vagy hasonló boltban rakatnám be a gépbe, plusz megkérném hogy rakják át nekem rá a Windows-t. Nekem jelenleg az lenne a dolgom hogy megrendeljem, de fogalmam sincs milyet rendeljek. Találtam egy ilyen SSD-t, de fogalmam sincs hogy jó lenne-e a gépbe: [link]


A gépem adatai pedig a következők:

Operating System

Windows 10 Pro 64-bit

CPU

Intel Core i5 3570 @ 3.40GHz 33 °C

Ivy Bridge 22nm Technology

RAM

8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)

Motherboard

Hewlett-Packard 339A (Intel Core i5-3570 CPU @ 3.40GHz)

Graphics

SyncMaster (1920x1080@60Hz)

L22W-2 (1680x1050@60Hz)

Intel HD Graphics (HP)

2047MB NVIDIA GeForce GTX 1050 (MSI) 29 °C

SLI Disabled

Storage

465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-60U6AA0 (SATA ) 28 °C

Optical Drives

hp DVD-RAM SW820


Ha esetleg még szükség lenne valamilyen adatra, ha elmagyarázzátok hol találom meg, akkor természetesen leírom. Egyelőre ennyit találtam. A segítséget előre is köszönöm!



2020. dec. 5. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen jó, egy SATA3-mas kábellel csatlakozik rá az alaplapra és ennyi az egész.
2020. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez megfelelő. De lényegében majdnem mindegyik jó SSD, ami SATA csatlakozós. M.2 nincs ilyen régi gépben, az nem lenne ajánlott.


A beszerelést te is meg tudod csinálni.

SATA kábelre lesz szükség hozzá. Ez 200 Ft még, ha nem rendelkeznél vele. (mindegy milyen sata... 3gbps és 6gbps is ugyanaz)

Ha megvan az alaplap/gép doboza, vagy akármi, akkor ott érdemes megnézni, illetve a gépházban is lehet, hogy be van dugva már az alaplapba, vagy lóg valahol, felkészülve a bővítésre.


Beszereléshez szoktak ajánlani beépítőkeretet ilyen régi géphez, amiben csak nagyobb merevlemezhely van (3.5"). Ez nem létszükség... proli megoldás, ha csak behajítod a gépházba, hogy ott lógjon a semmiben, de a célnak ez is megfelel (nekem is így van). Mivel nincs benne mozgó alkatrész, illetve magát a gépházat se dobálgatod, ezért nincs vele gond ha csak lóg a semmiben. De ha véletlenül lenne a gépházadban 2.5"-es férőhely, akkor csak simán bele kell csavarni oda.

Szóval a beszerelés az tényleg egy alsós technikaóra szintje.


Rendszer klónozásához meg segítünk majd itt a szoftveres részen egy másik kérdésben. De érdemes erre prohardver fórumon is rákeresni, olvasni.

2020. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, meg egy SATA tápkábel, de az kell, hogy legyen a HDD tápkábelén, vagy egy másik tápkábel ágon. Ez forrasztva van a tápegységre. Kell, hogy legyen.
2020. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
múltkor ezt a kingstonet nagyon leszólták itt miért?
2020. dec. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezért:

Adatírási sebesség (MB/s): 350

Adatolvasási sebesség (MB/s): 500


Alatta a crucial:

[link]

Adatírási sebesség (MB/s): 500

Adatolvasási sebesség (MB/s): 540


Meg a TBW se mindegy, de annak nézzen utána más.

2020. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!