Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 1gb ram-os laptop használh...

Egy 1gb ram-os laptop használható lenne win XP-vel?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 19:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Akkor egy lubuntu?

Annak kicsi a gépigénye


Egyébként mindent egyebet megtudhattok a #10 linkjén.

2020. dec. 6. 12:26
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem xubuntu van a hasonló paraméterű gépen, de gondolom lubuntuval is elmegy. Ha nem, akkor telepíted utólag az xfce-t a meglevő lubuntura, és már van is egy xubuntud.


Maga a gép menni fog. De mondjuk a Microsoft Teams már valószínűleg nem (ha mégis muszáj, zárj be minden mást és úgy próbáld meg). Zoom nálam megy, LibreOffice is kényelmesen. Bönészőben egyszerre 1 tab, hacsak nem nagyon egyszerű weblapokról van szó. Nem tudom, milyen böngésző van rajta alapból, lehet, hogy Firefox, de akkor inkább rakj föl Chrome-ot, az nálam kevesebbet eszik. Ne akarj nagyon megnyitni egynél több alkalmazást egyszerre. De majd kitapasztalod, egy fájlnézegető meg egy sima szövegszerkesztő még elfér azért egymás mellett. Nem tudom, mi kellhet még tanuláshoz, attól is függ, mit tanulsz.

2020. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Word-öt, powerpointot, krétát, meg valami videóhívásos vackot.
2020. dec. 6. 16:53
 14/15 anonim ***** válasza:

Word meg powerpoint nem lesz linuxra, ahelyett van a libreoffice. Ugyanolyan jó, és lehet vele a Microsoft formátumaiban is menteni, de olyasmire számíts, hogy ha az egyik programmal 3 oldal volt, amit írtál, a másikkal lehet, hogy át fog lógni egy sor a 4. oldalra. Segít, ha a windows betűtípusait fölrakod.


A krétáról fogalmam sincs.


A videóhívásos vacak lehet a Teams, az szerintem nem fog menni. Az iskolák általában ezt használják. Ha muszáj, akkor ne böngészőben próbáld, hanem telepítsd, úgy valamivel kisebb a hardverigénye. De sok jóra ne számíts. Olyan lesz, hogy kattintasz egyet, aztán vársz fél percet, hogy reagáljon a gép. Időnként össze is omolhat. Ezvan, 1 GB RAM erre elég.


Ha valamilyen csoda folytán nálatok Zoomot használnak, akkor meg vagy mentve, de azért az se lesz egy kellemes dolog. De az legalább ha akadozva is, menni fog.


Lehet még a Google Meet, azzal szintén nincs tapasztalatom.

2020. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Most néztem, valami webex kell, de az van androidra sí, tehát csak a libreoffice, meg a kréta marad.

Megpróbálom. Hátha megy.

Azt tudom, hogy 2giga rammal kiválóan ment a Windows 7 a másik laptopomon, csak az döglődik.

2020. dec. 6. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!