Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor-alaplap kombó ajánlás?

Processzor-alaplap kombó ajánlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hozzáértő(k) segítségét szeretném kérni.


Új számítógépet szeretnék építeni.


Ryzen 5 3600x-hez szeretnék alaplapot. (illetve, ha van más processzor ajánlás, szívesen meghallgatom azt is, egyenlőre egy RTX 3060Ti-t rendeltem meg).


Kiszemeltek:

MSI MAG B550 Tomahawk, 51.000,-

GIGABYTE B550M AORUS PRO, 46.000,-

ASUS ROG STRIX B550-F, 60.000,-

GIGABYTE B550M DS3H, 31.000,-


(Előző kérdésemben ezeket ajánlották, de egyenlőre nem sikerült eldönteni.)


Előre is köszönöm!



2020. dec. 10. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ide jó az amit csak akarsz. Tényleg. Szerintem itt az számít, hogy milyen funkciókat szeretnél. Mondjuk ha egy durván rgb-s konfigot akarsz, olyat választasz ahol sok rgb csatlakozó van. Egyébként az asusnak van itt a legjobb hűtése, de persze a legdrágább. Sebesség különbség nem lesz játékok között. Egyébként mennyiért vettél 3060-ti-t? A scalperek és az áruhiány miatt most mindennek rossz az ára. Pl a ryzen 5 3600 80 körül van, de nyáron én még 61-ért szereztem.
2020. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem hat meg az RGB világa, így is sírok amekkora összeget bele fogok áldozni ... :D Persze jól mutat egy pár világító hűtés, vagy bármi, de nem az a szempont.

Tehát igazából akár a legolcsóbbat is választhatom, nem lesz hátulütője (?)


Nagyon gyakran néztem az Alzát és pont rátaláltam abban a durván 10percben amikor kapható volt, 185.790-ért hirdették. (GAINWARD GeForce RTX 3060 Ti Ghost a becsületes neve)

2020. dec. 10. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:

eleinte 166ért ment az a kártya ott, az volt az eredeti valós ára.


most már ők is emeltek egy 20ast, de még így is ők a legolcsóbbak más webshophoz képest.

2020. dec. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Wow, 166-ért még nem is láttam :D
2020. dec. 10. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

rtx3070 is észszerűtlen áron megy .


Egyik webshopon láttam 3 napja 239900-ért gainward phoenixt, azt megvettem mert jó ideig nem lesz ilyen árban, valoszinu akciozták mert most megint van ott, csak már 296ezerért

2020. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát igazából akár a legolcsóbbat is választhatom, nem lesz hátulütője (?)"

Elméletileg nem, bár a drágábbaknak általában fizikálisan erősebbek, kevésbe hajlanak, és több rajtuk a hűtőborda. Plusz a drágábbakon általában van beépített wifi adapter és esetleg bluetooth, és sokszor gyorsabb RJ-45-ös csatlakozó (lan). A legolcsóbb amit néztél GIGABYTE B550M DS3H-nek van 2 x rgb és 2 x argb csatija, 2 + 1 venti csatija, ennyi általában elég.

2020. dec. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!