Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kompatibilisak lennének a ramok?

Arn1 kérdése:

Kompatibilisak lennének a ramok?

Figyelt kérdés
Vettem magamnak egy HP ProDesk számítógépet 8gb rammal, viszont a régi gépemben van még 4gb. A 4gb az hyperx, de ami HP gépemben van, azt nem tudom, gondolom a gyári. A kérdésem az lenne, hogy bele tehetem bővítésnek azt a másik 4gb-ot nyugodtan? Működni fognak együtt? Vagy ezt hogyan deríthetem ki, hogy jól fognak működi? Mire kell oda figyelni?

2020. dec. 15. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van még 2 hely és persze olyan típusú, beteheted. Hogy működik-e az kiderül azonnal. 99%, hogy igen, de ha nem egyformák, a gyorsabb a lassabb tulajdonságaival fog működni.
2020. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ideális, de működhetnek együtt.


Persz ha fizikailag bele tudod rakni... DDR4 vagy DDR3?


Meg az ilyen kis szutyiban laptop memória van ám, ez is prodesk: [link]

2020. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Persze van még benne hely. Ezzel tisztában voltam, hogy az úgy befolyásolja, itt igazából már a késleltetésre és ilyenekre gondoltam. De akkor majd kipróbálom. Ha belerakom akkor szükésges újratelepíteni a windowst?


Második:

DDR3 mind a kettő, és rendes asztali pc-t vettem, nem ilyen kis ritikült :D


Köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 15. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:

A lassabbhoz fog igazodni a gyorsabb, és 8 gigáig kell mennie a dual channelnek is, tehát gyorsabb lesz, mint egy memóriával.


ha afelett foglal, akkor single channel-re vált vissza


kárt nem tudsz tenni. Ki kell próbálni.

2020. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, ki is próbálom akkor.
2020. dec. 15. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!