Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre ment volna a laptop?

Tönkre ment volna a laptop?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy Asus Rog Zephyrus G14-es laptop, 5 hónapja vásároltam

Elkezdett kékhalálokat dobálni azzal az üzenettel hogy DPC Watchdog violation

Ezek után már elkezdte azt csinálni hogy a Windows nem képes normálisan bekapcsolni csak csökkentett módban, miután felraktam az nvidia drivereket, minden kékhalál után letörölte őket a gép

Elvittem szakszervízbe, ahol azt mondták hogy a dedikált GPU egyik VRAM chipje mellé valami ragadós folyadék került ami be folyhatott oda, és ezért nem javítják garanciálisan csak alaplap csere


Szerintetek van más opció? Esetleg forrasztással babrálni egy független szervizben? Vagy egyáltalán van valami remény hogy működőképes állapotba lehessen hozni lehetőleg nem annyiért amennyibe maga a laptop került?


2020. dec. 15. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát beleöntöttél vagy önthetett valaki bele valamit?

Szerintem függetlent megpróbálhatod, vannak kóklerek, de akad rendes független is.


Gyártó szerintem mindig többet akar cserélni mint kellene

2020. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De most tényleg belekerülhetett valami? Elég genyák...


Főleg ahogy nézem, ez SSD hiba, semmi köze a RAM-okhoz.

2020. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
VRAM-okhoz*
2020. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Istenemre mondom hogy nem emlékszem hogy bármit bele ontottem volna, azt meg nem tudom hogy hogy került pont az alaplapon a VRAM chiphez folyadék, viszont nem hiszem hogy SSD hiba lenne, amikor megpróbálom felrakni az nvidia drivert már nem is engedi azt írna pontosan hogy “Jelenleg nem csatlakozik megjelenítő az nvidia GPU-hoz”

Nem tudom mitévő legyek

2020. dec. 16. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!