Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik PSU-t (tápegységet)...

Melyik PSU-t (tápegységet) vennétek? EVGA Supernova P2 850 vagy Corsair RMx 850?

Figyelt kérdés
Ezek között vacillálok, jelenleg egy EVGA Supernova G2 750 W-os van a gépemben, és az új rtx 3080-as kártyák miatt akarok 850 W-ost

2020. dec. 17. 20:10
1 2
 1/16 hypno ***** válasza:

Régóta vacillálsz?

Mert úgy tűnik időközben mindkeettő kifutott típus lett.

2020. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ja, látom sehol se kapni...
2020. dec. 17. 20:41
 3/16 anonim ***** válasza:

Itt én voltam a 11-es válaszoló:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

Szerintem ennél pontosabban nem nagyon fogalmazták meg a többiek sem az ellenkezőjét.(bírom hogy páran írnak ezt-azt utánanézés nélkül, láthatatlanba, utána meg győzhetem a meg a kérdezőt az ellenkezőjéről...)

Mármint hogy miért ne lenne elég.

Felesleges lenne cserélned a felsoroltakra, mivel nem lépnél vele minőséget sem.

Mégpedig a teljesítmény több mint elég, ha több teljesítmény kell akkor pedig magasabb minőségű táp kell egyszerűen azért mert hiába lesz rá nagyobb szám írva sajna nem feltétlen bírják a magasabb terhelést.(mivel általában azonos minőséget képvisel egy 750-es G2-es EVGA mint egy 850-es, tehát hasonló a tűréshatára)

A következő színt a 2018-as RMX lenne, vagy a Leadex III, de egyikből sincs idehaza 850W-os.

Amiből igen és tényleg magas minőségű az a HXi:

[link]

Véleményem továbbra sem változott, pénzpocsékolás az egész...

2020. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
corsair rmx 850-et tudok amazonról rendelni, az akkor jónak számít?
2020. dec. 17. 20:56
 5/16 anonim ***** válasza:
Jónak, de tök felesleges cserélni, bőven elég a mostani tápod.
2020. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
de a sok komment után elbizonytalanodtam tényleg. Mi van, ha tényleg egyszerre túlpörög a proci és a vga, aztán kékhalált vagy ilyesmit kapok...
2020. dec. 17. 21:54
 7/16 hypno ***** válasza:

#6


Akkor még mindíg ráérsz venni egy új tápot.

A kékhalál nem tesz tönkre semmit.

2020. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pont írtam hogy mi történik, eléri a 600W-t és még bőven beleférsz...

Az hogy sok kommentelő ír valamit nem azt jelenti hogy nekik igazuk is van.

De nyilván nem ér az enyém sem többet, de alátámasztottam forrásokkal, és az alapján állítottam meg...

Amúgy meg mivel minőségi tápegységről van szó nem lesz semmi gond, nagyon extrém terhelést is bír.(Peak értéknek nevezik ezt, általában rövid ideig képes leadni többet, de ez nagyon extrém eset amihez egy R9 295X2 kelleni OC-va)Maximum lekapcsol és kész.(azért van benne védelem)

Amúgy meg milyen felhasználásra lesz?

Ha játék sosem fog mind kettő 100%-ig pörög, maximum ha egy Prime95 és egy Furmark működik egyszerre de arra csekély az esély.


Amúgy melyik RMX?

Mert ha nem 2018-as felesleges cserélni, meg amúgy is hülyeség de te tudod...

2020. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

tudom hogy minőségi a tápegység, de csak gold, vannak ettől jobbak is, platinum és titanium ugyebár. Amugy teljesen hiteles forrást tudnál linkelni ahol részekre van szedve mi mennyi W-ot fogyaszt? mert úgy már tényleg hihető lenne.

Amugy 2018-as RMx-ről lenne szó, de ugy látom, a címemre nincs kiszállítás...

Egyébként nem az rmx-et, hanem evga supernova p2 850 w-ot akartam, de sehol sem találtam

2020. dec. 18. 16:20
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Szerintem ez elég hiteles forrás.

A többi meg már nagyon alacsony fogyasztó.

2020. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!