Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegységet váltanék. Elég...

Tápegységet váltanék. Elég lenne a jelenlegi gépnek ez az 550W-os?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy FSP Raider 650 van a gépben, igazából sok baja nincs, de hangos (meg elég sok helyen gyengének, rossz minőségűnek mondják).


A páromnak a napokban vettünk egy EVGA SuperNOVA 550 G2-t. Ég és föld a különbség az én silány tápomhoz képest... már kibontáskor is látszik rajta, hogy minőségi cucc.


Gondoltam rá, hogy vennék én is egy G2-t, a leendő gépfejlesztésem előtt, de nem vagyok biztos benne, hogy a mostaninak elég lenne a teljesítmény. (Bár az is kérdéses, mennyire adja le a Raider azt a 650-et valójában...)


Konfig:

Asus H97-Plus

i5-4690 + CM Hyper 212 EVO

8GB DDR3 1600MHz RAM (Corsair Vengeance)

Samsung 840 EVO 250GB SSD

WD 1TB Black (+ USB-n szinte folyton egy WD Elements 2TB)

Asus R9 290X DirectCU II OC 4GB

+ 2db Corsair AF120 venti vár még beszerelésre az asztalon


A nagyétkű R9 290X miatt gyanakszom, hogy kevés lenne az 550W.


A jövőben (elvileg augusztus magasságában) tervezek venni valami GTX 1070-80 szintű VGA-t, valamint, ha a benchmarkok ígéretesen jönnek vissza, egy i7 7800X-et is bevállalok.


A válaszokat előre is köszi.



2017. jún. 16. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:

550 wattnak elégnek kell lennie, kivéve, ha később SLI-t akarsz. Persze ha nyugodtabban alszol ettől, és nem sajnálsz pár ezer forintot, nagyobbat is lehet venni.

EVGA G2 teljesen jó választás, vagy ott van az újabb G3.

2017. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most már érdemesebb venni G3-t, az egy fokkal jobb táp.

550W oda is elég lesz.

2017. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi !


A G3-at megfontolom.

2017. jún. 16. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért vettél FSP-t?


Inkább g3. Az újabb, és minőségibb mint a g2.

2017. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4.Régen ajánlották orrba-szájba a Raider-t.
2017. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, az FSP tápom meglétéhez valóban köze van annak, hogy mindenkinek ajánlgatták a Raidert, itt is és más fórumokon is. Részben ezért is vettem ezt, részben meg a gépem vásárlásakor laikusabb voltam (első saját konfig, azóta kisebb-nagyobb újításokkal).


Igazából, mint fent említettem, baja konkrétan nincs, azon kívül, hogy kissé hangos a venti. Persze, nem álltam neki tesztelgetni és méricskélni a teljesítményét és képességeit, de valamelyest óvatosságból is gondoltam rá, hogy minőségibb tápegységet kéne vennem.


A G3-at mindenképp megfontolom, köszi mindenkinek. x)

2017. jún. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!