Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A mai napon vásároltam egy Hyperx fury 8gb 2400Mhz DDR4 -es ramot. Msi h270m Bazooka alaplapom van amiben 4db memoria slot található amiből 2 van jelenleg használatban 2x(Hyperx fury 4gb 2400Mhz). Mikor bele tettem az újonnan vásárolt 8gb-os ramot és bekapcsoltam a gépet nem adott képet a gép.Gondoltam egy bios reset segíthet ,de nem oldotta meg a dolgot. Kivettem a bennlévő 2x 4gb ramot és betettem az 1x 8gb ramot ,hogy úgy hátha,de akkor sem volt kép aztán elkezdtem cserélgetni a ramot az összes slot ban de ugyan ezt produkálta.Viszont,ha csak azokat a ramokat tettem vissza a gépbe amik eddig is benne voltak akkor gond nélkül működött,de ahogy betettem az újonnan vásároltat egyszer sem volt kép.(kipróbáltam úgy is ,hogy 1 régi ram ami eddig is benne volt + az új ram). A kérdésem az lenne ,hogy lehetséges-e az ,hogy a ram gyári hibás ,vagy esetleg nem vettem volna észre valamit?

2020. dec. 18. 17:29
 1/6 A kérdező kommentje:
A mi eredetileg a gépben volt 2x 4gb ram minden slotban működött,ezért gondolom,hogy a slot-oknak nincs baja.
2020. dec. 18. 17:31
 2/6 anonim ***** válasza:
hibás memória?
2020. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ez a kérdésem nekem is.
2020. dec. 18. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet... nullázd le a biost, és próbélt úgy, hátha valami beállítás a gondja
2020. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem tudom ,hogy végig olvastad-e maga a kérdést de,ha jól megfigyeled "Gondoltam egy bios reset segíthet ,de nem oldotta meg a dolgot"
2020. dec. 18. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyorsan belenéztem az alaplapod doksijába (remélem jót találtam, de több időt nem szánok rá). Vagy 1 vagy 2 vagy 4 moduillal tud működni. Ha 1 modul van bent az azt a DIMMA2 slotba kell tenni (a proci felöli 2. slot). Ha 2 van bent akkor a DIMMA2 és a DIMMB2 slotba kell tenni ha 4 modul van akkor értelemszerűen mind a 4 modulba.
2020. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!