Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU Intel core i3 10100 vs...

CPU Intel core i3 10100 vs 10100f?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Intel i3 10100 vagy 10100 között annyi különbséget látok, hogy nincs az egyikbe beépített vga. Az lenne a kérdésem hogy ez a játékokra való tekintettel hátrány e? (Természetesen veszek mellé videokártyát) így hogy nincs a 10100f-be VGA rosszabb lesz a teljesítmény?

2020. dec. 18. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem befolyásol, vedd az olcsóbbat.(arra alacsony az esély hogy az IGP szükségessé válik dedikált mellett)
2020. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

"annyi különbséget látok, hogy nincs az egyikbe beépített vga"

jól látod!


"a játékokra való tekintettel hátrány e?"

nem hátrány

vagy a "beépített vga"-t használja a gép, vagy a vga kártyát.


"így hogy nincs a 10100f-be VGA rosszabb lesz a teljesítmény?"

nem!

Viszont ez a proci elég gyengusz...

milyen játékokkal szeretnél játszani és milyen lesz a videókártya?

2020. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Viszont ez a proci elég gyengusz..."


?? 😳😳😳

Nézegess még teszteket, az árhoz képest nagyon b@szó. Egy az egyben i7-7700 szintet hoz, de például az i5-10400-tól és az r5 3600-tól is talán alig ha 10%-al marad el az i3, a 4 mag, 8 szál ellenére is. FHD-ra szerintem több mint tökéletes.

2020. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 pappgr ***** válasza:
#2 majdnem mindenben egyetértek. Retek jó proci, még egy 3080 is éppen el tudna hajtani. A gondom az, hogy a proci megéri, de ami miatt én inkább egy ryzen 3100-at vettem (az árért rosszabb) az az, hogy a 11th gen intelek új ajzatban lesznek, ha nem veszel z lapkakészletű alaplapot akkor limitálva vagy 2333 Mhz ram-ra, nincs PCIe 4.0 (izagából egyenlőre nem is olyan fontos). Viszont az amd-vel ellentétben sokkal jobb órajelekre képes, tehát 120+ fps-t könnyebben ki fog tudni tolni.
2020. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 pappgr ***** válasza:
Javítás: 2666 Mhz nem 2333.
2020. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hm... akkor nálam volt valami bibi? minden is lassú volt, ezért cseréltem le.
2020. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hiába a magasabb órajelek, meg a 7nm meg a nem is tudom milyen fenszi hangzatosságú technológiák, ha gyakorlatban az árban lévő intel ugyanazt nyújtja, sőt talán még többet is. Ez arra enged következtetni, hogy az intel sokkal hatékonyabban kimaxolja az adott lehetőségeket..

Persze, papíron nevetségesnek tűnik a 14nm, de kíváncsi lennék, az amd csak azért újított 7nm-re például, mert nem tudott már többet kihozni a 14nm-ből, vagy szimplán csak az emberek papír alapján eldöntött véleményük a fontosabb, akárcsak a parasztvakítás?

Bárhogy is próbálja nézni az ember, az oc-n kívül nem igazán van más előnye az amd-nek már..

2020. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van külön videokártyád, akkor nem kell az integrált, és jobb az olcsóbb F változat.
2020. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pappgr ***** válasza:
#7 Konrétan azt írtam a kommentemben, hogy a 10100f jobban megéri mint a 3100, úgyhogy nem tudom te mit olvastál. Még egy pont az intelnek, hogy az ő 10 nm-es FinFET és a TSMC 7 nm-es gyártása a valóságban ugyanakkora (most nem mennék bele, hogy miért), úgyhogy nagyrészt marketing. Ami felháborító az a te ignoráns kijelentésed, hogy amd az csak oc-re jó, ezt persze mindenféle alátámasztó információ nélkül. Az alacsonyabb kategóriákon kívül sehol nem tudok intel-t ajánlani, mert minden kategóriában jobb ár-érték arányú processzorokat találsz amd-nél, és nem kell a semmiből kihúznom a kijelentéseimet, mert bármelyik ezzel foglalkozó youtube csatorna számtalanszor demonstrálta (Ajánlani tudom Gamers Nexus év végi cpu randsorját, vagy ltt videókat). Sőt az új harmadik generációs ryzen (5000-es széria) 20%-os IPC növekedésse jött (órajelenként hány műveletet tud elvégezni). Ezek után mond, hogy csak oc-re jó. Ami igazán parasztvakítás az, hogy a tigerlake cpuk (legújabb intel laptop chip-ek) már 10 nm-es tranzik. Viszont a januárban kijövő 11.gen MÉG MINDÍG 14nm, ez lesz a hetedik év! Csak úgy tudják eladni "erősebb" processzorként, hogy felhúzták a TDP-t (energiafogyasztás) 250W-ra a 8 magos változatnát. Technikailag "új mag"-ot használnak, de alapvetően ugyanaz az eljárás. Jó esetben is 10% IPC növekedés lesz.
2020. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7.Vagy szimplán arról van szó hogy a játékszektorban inkább az Intelre optimalizálnak...

De nem csak ez alapján határozható meg a CPU erőssége szerencsére.

Szóval igen is sokkal többet számít a technológia fölény, a sokkal jobban skálázódó fogyasztás/teljesítmény arány, és minden az AMD oldalán szól szinte.

De mivel nagyrészt ebben a kategóriában játékra vesznek CPU-t, egyszerűen nem látszik ez FPS-ben ez az előny.

Vagy csak erre használható a CPU?

Tudnál mondani valami kész érvet is ami igaz?

Aláírom nagyon jó vétel a 10100F de azt hülyeség lenne állítani hogy ahol a CPU valós ereje számít, pl. render és társai ott jobban teljesíteni mint a konkurencia megoldása.

Azt most tegyük félre tényleg CPU esetén hogy játékban mit víratanak, annyira csekély a különbség még egy 10700K és egy 10900K között is...(sőt egy 10600K jól meghúzva porig veri bármelyik CPU-t játékban, de kétlem hogy más területen ténylegesen jobb lenne egy 10700K-tól)

2020. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!