Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tulajdonságokra,...

Milyen tulajdonságokra, adatokra figyeljek egy laptop vásárlásnál? Melyik üzletet ajánljátok? Hogy mire használnám?

Figyelt kérdés
Tanár vagyok, így sok doksit mentenék le a gépre, tehát tárhely kell. Word, PDF, Powerpoint, Paint, Excel, Teams, elsősorban ezeket használnám, beépített kamera, hanszóró legyen. Filmeket is szoktam nézni laptopról, már a van időm :) Gondolom ezeket kb. minden mezei gép tudja, de adjatok egy irányt, hogy mégis merre induljak el. Tudtok ajánlani valamit?

2020. dec. 19. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
A hazai legnagyobb választékú latopos cég a Digiprime. Két laptopot vettem már tőlük és egy pc-t 2 éven belül. Ugyanazok a gépek mindenütt máshol drágábbak voltak. Jó háttértámogatást adnak, csak dicsérhetem őket. javítást is vállalnak. Használt gépekkel nem kereskednek csak újakkal, így javítás esetén nem kell attól tartani, hogy használt alkatrészre "cserélődik" valami a gépünkben. Ár-érték arányban szerintem az Acer-gépek erre a legjobbak, amit írtál. Windows 10-, Office 2019-installálással kértem az én gépeimet. Ajánlom a 17,3 colos képernyőt, sokkal jobb a szemnek, mint a kisebbek. Már ha nem kell hordoznod. Én ezt ajánlanám neked: [link]
2020. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
De kérd rá az Office 2019-et is, ezt külön kell fizetni, s az installálásért is kérnek talán valamennyit.
2020. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Én könyveket szerkesztek egy hasonló felszereltségű géppel, csak külsőben különbözik, de tudja kezelni a nagyméretű, képekkel teli fájlokat is.
2020. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

[link]


Ez olcsóbb, de nem sokkal tud kevesebbet.

2020. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanárnak filnézésre meg teamsre 600e Ft-os laptopot ajánlotok :O meg fizetős excelt, amikor nekik ingyen van az office csomag?
2020. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
inkább mondj egy árkeretet, és javaslunk benne elérhető gépeket.
2020. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
200 e körül gondolkodtam. A lényeg, hogy elég tárhely legyen rajta, és Windows. Beépített kamera, egy jó vírusirtó, plusz a szemnek se legyen túl rossz. Tudjam hordozni. CD-t is tennék bele, szóval tudja lejátszani, mert mostanában olyan laptopokat láttam, amibe nem lehet CD - t tenni, pedig nekem az iskolai könyvek némelyikéhez tartoznak CD-k, amiket szeretnék lejátszani, hanganyagokat átmásolni a gépre olykor. Digitális táblához is tudjon csatlakozni, mert nem minden laptopot tudok hozzá csatlakoztatni. Szóval ezekre lenne szükségem. Milyen márkát nezzek? Lenovo, Asus, Acer?
2020. dec. 20. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ez még a belépőszint még, szóval minőségben nincs eltérés a márkák között. Billentyűzetkiosztást érdemes nézni (í ű főleg), hp ezzel kezdett spórolni.

processzort tekintve 3500U és 1035G1 gépeket érdemes nézni. Ezek kellően erősek, de energiatakarékosak is. Így nagy akksi mellett elmennek akár egy teljes napot.


webkamera és mikrofon/zajszűrés képességeket tesztekben érdemes megnézni, youtubeon akár.


ebben az árban mindenképp kell lennie:

8+ GB RAM-nak

Full HD kijelzőnek (1920x1080, de az se gond ha jobb, vagy magasított képarányú)

Tárhely... legjobb, ha SSD és HDD is van. Vagy ha találsz, akkor 512+ gb ssd, és az talán elég tárhely hdd nélkül is. Esetleg utólagos bővítés.


CD kérdés... átgondolandó egy külső cd olvasó, ha tudsz ebben kompromisszumot kötni, és álmaid laptopjából épp csak ez hiányzik. Nem tudom mik az árak, párezerre saccolom. Legrosszabb esetben használtan.


Kijelző... a fényerőt pwm technológiával szokták csökkenteni, tehát előfordulhat, hogy vibrál a kép, ha nem max fényerőn van. Érdemes lehet utánanézni, hogy van-e pwm mentes. Kérdéseknél előfordult ez mostanában többször, hogy rosszullétre panaszkodtak, és ez volt az egyik felmerülő ok.

Másik az ergonómia. Laptop képernyője alacsonyan van, görnyedten ül az ember elé, kényelmetlen, és ez is okozhat kellemetlenséget, rosszullétet. Szóval egy magas asztali laptopállványt javasolnék, ha sokat használnád asztalnál ülve. Ergonómia szempontjából a kijelző teteje egymagasságba kell esnie a szemed magasságával. Tehát a képernyő közepe minimálisan van csak lefelé.

Ilyenkor USB billentyűzetet lehet használni. (Meg usb egeret, de gondolom az egyértelmű, hogy nem a tapipaddal vacakolnál)


Őőőhhh.. ezen a részen kezdtem el nézegetni, hogy mik is vannak most árukeresőn. Legutóbb 8-10 napja néztem, akkor még 180-200 között volt elég sok gép ilyen specifikációkkal. Most egy se. Kell pár hét karácsony után azt hiszem. Home office kényszer miatt amúgy is katasztrófa a laptopok árazása. Ha sürgős a vásárlás, akkor átgondolandó lenne a használt laptop vagy az asztali gép. De kis kivárással szerintem lesz megfelelő ebben az árszegmensben is

2020. dec. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!