Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapra integrált videokárty...

Puritan kérdése:

Alaplapra integrált videokártyához szükséges olyan processzort választani, amiben van grafikus chip is?

Figyelt kérdés

Pl. az ASUS PRIME B460-PLUS Alaplap tartalmaz integrált videokártyát. Ehhez melyik processzort kell választani, a Intel Core i3-10100F-et amiben nincs grafikus chip, vagy ugyanennek a processzornak az F nélküli verzióját, amiben van?

Az alaplapra integrált videokártya nem tartalmaz GPU-t?

Megfelelő főprocesszor nélkül használhatatlan?



2020. dec. 20. 14:09
 1/6 hypno ***** válasza:
100%

Ez az alaplap NEM tartalmaz integrált videokártyát.

Videokimeneneteket tartalmaz, hogy amennyiben olyan processzort választasz amiben van videochip, úgy használni tudd.

2020. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"az ASUS PRIME B460-PLUS Alaplap tartalmaz integrált videokártyát"

Az említett alaplap nem tartalmaz grafikus processzort (GPU). Az a megfelelő CPU-ban, a processzorban van benne.


"Ehhez melyik processzort kell választani"

Kereső:

[link]

első találat a gyártó weboldala:

[link]

azon belül Támogatás:

[link] /helpdesk_knowledge

és a támogatott processzorok listája:

[link] /HelpDesk_CPU/


"Intel Core i3-10100F-et amiben nincs grafikus chip, vagy ugyanennek a processzornak az F nélküli verzióját, amiben van?"

Értelemszerűen írják:

"F: Requires discrete graphics"

[link]

a hivatalos oldalukon, hogy az F szériás processzorok külön, dedikált videokártyát (amit beledugsz a PCI Express x16 aljzatba) igényelnek.

2020. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs integrált videokártyás alaplap már hosszú évek óta tehát f nélküli i3 at válassz.
2020. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

attol fugg hasznalod e majd, legalabb "biztonsag kedveert" (tartaleknak) mert ha nem akkor felesleges kiadnod ra


manapsag mar nincsennek alaplapra integralt IGP k

csak a kimenetek ahogy fentebb is irtak


Sok proci ara nem ari meg az igp miatt, keves olyan van ami ar/ertekben megeri igp vel is (ha amugy nem lesz kihasznalva)

2020. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Amúgy vannak rejtélyes noname kínai alaplapok, amiken van még alaplapra integrált GPU 😃 Érdekességnek elmennek... 😃 )


A többiek pedig megírták a lényeget.

Tehát ha nem akarsz külön videokártyát venni, akkor intelnél az F jelűek kerülendőek; AMD-nél pedig csak a G jelűek jók.

2020. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utoljára az LGA775-ös időkben raktam össze számítógépet, ami azóta is (többé-kevésbé) hibátlanúl működik. Azóta nem követtem a fejlődést, kissé elszaladt felettem az idő.

Asus P5K alaplapba van belegyógyítva egy Xeon 5450-es proci 6 GB rammal. Ez a konfig az én igényeimet most is kielégíti, de nem merek rá Win10-et tenni, mert a lapnak már nincs Win10-es támogatása.

Eljött az ideje, hogy valami újba gondolkozzunk.

Most, hogy utánnanéztem a dolgoknak egy kicsit, meglepett, hogy mennyire elszaladtak az árak... :-(

2020. dec. 20. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!