Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkrement a videokártyám....

Tönkrement a videokártyám. Érdemes javíttatni?

Figyelt kérdés

RX470-ről van szó


A halála: Épp játszottam, egyszer csak a hang beakadt, a kép sakktábla mintásan szétesett (egyik mezőn normális kép megakadva, másik mezőn hibás, krix-kraxos... elég sűrű, talán 20x20 pixelnyi lehetett egy mező). Mire leállítottam, már feketét mutatott.


Utána nem indul. Ventik egy pillanatra megindulnak, de le is állnak. Fekete képernyőm van, windows nem indul.


A gép videokártya nélkül (integráltas proci) tökéletesen megy, másik videokártyával is hibátlan (tehát az alaplap nem sérült, táp is rendben).


Szétkaptam, hogy hátha látok valami durvább sérülést, de nem... Amit tudok tapasztalni, hogy amikor csak a slotból van táp, akkor kellemesen langyosra melegszik a GPU, ha rendesen benne van a tápcsati, akkor pár másodperc alatt forró (leállítom azonnal). Tehát a tápellátás úgy néz ki rendben van. Szóval VRAM lehet? De akkor csak egy chip halna meg egyszerre, míg ugye a halálakor 50%-nyi képet mutatott hibásan. Van valami vezérlőchip akkor, ami elromlott? Lehet tök egyszerű javítása ennek?


Csipogóm amúgy nincs... abból lehetne következtetni, hogy miért nem indítja az alaplap a rendszert? Abból lehetne következtetni a videokártya mely eleme hibás?


Amúgy nagyon jó hűtésem van... ez egy OC ASUS ROG kártya. Furmark alatt is max 68 fokos volt alap ventilátorprofillal. Közelébe se ment a 100%-nak, éppencsak elnyomta az intel gyári ventilátor alapjáratának zaját. Imádtam ezt benne. Remélem életre kelthető.



Köszönöm a segítséget/javaslatokat!


2020. dec. 20. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hűtés lelazulhatott róla?
2020. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Javítani senki sem fogja, ha garis akkor újat kapsz. A VRAM ment tönkre.
2020. dec. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van forrólevegős forrasztóállomásod, ez egy működő megoldás lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=Vz1UTQW7PC0

De ne járasd a kártyát egy pillanatig se hűtés nélkül, mert rögtön vége.

2020. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!