Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC-hez gépházat otthon készíte...

PC-hez gépházat otthon készíteni mennyire bonyolult?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyedi gépházat készíteni, nem szeretem az átlag és a bolti dolgokat. Van elég sok szerszám és alapanyag is itthon, igaz nem a legpreciziósabb lézervágó, hajlítógép, esztergapad stb. Anyagok terén lehet kicsit túlzás, de van acéllemez és aluminium is kb 1mm és 1,5mm vastagságú.

Plexi is van itthon, de nem hőálló.


A furatokat az alaplap és a táphoz igazítva kötném be, mennyire lehetne működőképes?

Földeléssel van kérdésem, ha pl acélból csinálnám és lenne vagy 5 kg csak a gépház az túlzás és nem lenne kóbor elektromosság benne?



2020. dec. 25. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi. Ezek az eszközök kellenek. Így menni fog.


Földelés szerintem nem kell külön. A tápegység háza hozzáér a házhoz, és az földeli onnantól. Én így gondolnám... semmilyen házon nem láttam még, hogy külön lenne bármilyen földelési megoldás.

2020. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy ha már egyedi... akkor alapul a lehető legkisebb házat nézném alapul. SFF sandwich házak nagyon tetszenek. Minél kisebb szemléletű. Nagyon ötletes megvalósítások vannak. Persze többségéhez PCIe hosszabbító kell, ami önmagában már egy olcsó gépház ára... 😃
2020. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 MGéza ***** válasza:
100%
Földelés nem gond. Erre már régen kitalálták a műanyag alátétet meg a gumibakolást.
2020. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jó, csak anyag használatra értem, h mit praktikusabb használni.

Illetve azon gondolkodom, hogy egy régi gépházból is kitudok menteni dolgokat, pl usb port, jack, I/O reset gomb

2020. dec. 25. 10:49
 5/17 xKakashix ***** válasza:
100%
szerintem az alumínium teljesen jó, könnyen hajlítható, viszonylag könnyű és kellően stabil egy gépházhoz
2020. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hypno ***** válasza:
100%

#4


A fa, vagy bútorlap a legjobb alapanyag. Viszonylag könnyen formázható és önmagában is szép textúrát ad.

Vagy egy antik rádiót kibelezve is jó nyersanyaghoz juthatsz.


Amúgy komoly irodalma van. Ha rákeresel a PC case mod, vagy PC Case from wood kifejezésekre szerintem még pontos leírást is találsz.

2020. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xKakashix ***** válasza:
100%

#6 igen nagyon szép és ötletes házakat lehet belőle építeni, én azért nem mondtam a fát, mert ahhoz már nem árt a jobb gép, amivel igényesen meg lehet munkálni a fát és talán időigényesebb is..

de ha a kérdezőnek van hozzá gépe illetve ideje, tudom ajánlani én is

2020. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok asztalos, szóval a fát tényleg szépen megmunkálni nem tudom. Fémbe gondolkodom és üveg/plexiben. :)
2020. dec. 25. 11:27
 9/17 hypno ***** válasza:

#7


Nyilván kell hozzá egy csomó kreativitás, sok óra tervezés és még több aprólékos munka. Viszont az eredmény nem vitásan szemet gyönyörködtető lehet.


Volt is egy cég ami erre a bizniszre épült. Woodacus Kft-nek hívták.

2020. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az így is sok óra tervezgetés kivitelezést igényel, ha bármit magadnak csinálsz és remélhetőleg jó lesz az eredmény. Bár lehet nem minden elemet én fogok megcsinálni, ha belefogok, vannak ötleteim, de kivitelezéshez már lehet pontosabb cnc gép kellene vagy 3d nyomtató. Az biztos, hogy nem lesz olcsó játék, de majd az újévi tervek között van.
2020. dec. 25. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!