Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Predator Helios 300...

Acer Predator Helios 300 Túlmelegedés... Megoldás?

Figyelt kérdés

Vettem használtan 300 ezerért egy Acer Predator Helios 300 gamer Claptopot. Újratelepítettem a windows 10-et rá, mert az eladó a semmit nem törölt róla le... Így azt sem tudom fenn állt-e korábban ez a probléma:

Meg van nyitva a Chrome, a Minecraft, és 90-70 celsius fok között ingadozik a processzor. A GPU kb. 70-50 celsius fok között, laptop hűtővel.

Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát? Valami rosszul van beállítva? Vagy újra kell pasztáztatni?


Processzor: Intel(R) Core(TM) i7-8750 CPU @ 2.20 GHz 2.20GHz

Memória: 32 GB DDR4 ram

Videókártya: GeForce GTX 1050Ti

Hűtőventilátor: AeroBlade 3D Fan

64 bites rendszer, 64x alapú processzor



2020. dec. 26. 12:39
1 2
 1/15 xKakashix ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=hXWd-o1UhHE

kövesd ezt a vidit, ezek közül egyik biztosan segíteni fog

nem akarom fikázni a lapost, de ez elég ratyi ami a cpu hőmérsékletet illeti, ezért nem árt mindig youtube-on utána nézni mielőtt veszel, mert ez az egyik legfontosabb dolog laptopoknál, mellesleg én inkább egy 16gb ramosat vettem volna, egy erősebb vga-val ha már gaming, kicsit gyengének tűnik ennyiért a 1050ti

2020. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Minecraft a procit terheli

hofokok ilyen laptopnal es procinal normalisak de mekkora hasznalatban vannak kozben? Cpu hany % on es gpu hany % on

ha 100% hoz kozelin akkor tul jo is, semmi problema


termeszetesen alulfeszelessel, pasztazassal probalkozhatsz

es teljesitmeny beallitasokkal is

ezek mind hasznosak igazabol nyugodtan felgazra lehuzhatnad procit mert ugyis brutal eros marad de fogyasztasa fele annyi lenne, igy sokkal kevesbe melegedne

2020. dec. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A CPU az olyan 12% a GPU meg olyan 70%on van.
2020. dec. 26. 13:45
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát ja,320-ért van msi gl 63 modell,1660 ti karival ami kétszer erősebb.igaz csak Hdd van benne de akkor is..

Takarítás,újrapasztázás,reménykedés hogy jó lesz..mikor kipróbáltad akkor nem melegedett?

2020. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kezdő vagyok még ebben, ahogyan kiderült számotokra is nyilván.. Azt nem néztem, hogy hogy melegszik.

Megnéztem a videót, amit az első válaszoló küldött, nálam nem lehet az áramellátást változtatni. Ahhoz külön engedély kell, hogy meg tudjam változtatni?

2020. dec. 26. 16:28
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 milyen egedely? Rendszergazdakent futtasd


meglehet hogy biosban valamit engedelyezned kell, vagy hivatalos biossal nem is lehet, akkor nalad ez kilove


hat 12% on ilyen melegedes nagyon nem jo, ez szerintem boven tulmutat "tipushiban" amibe bele kell torodni vagy felhasznalonak onmaganak megoldania ha tudja

2020. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
venti fordulat? Allithato? Nem artana feljebb huzni ha alacsony es eleve nem is hangos Hany % os azt kiirja legalabb
2020. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 arra ertettem veget hogy ebbe nem kellene beletorodnod hanem visszavetetni, garanciaztatni, szervizeltetni kellene


persze egy draga laptopot buheralgasson otthon az atlagfelhasznalo, mert a gyarto sajnalja "visszahivni" hanem inkabb eladja ha melegszik is

de ez egyaltalan nem normal ilyen kis kihasznaltsagnal ekkora hofok

2020. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja hasznaltan 300 ert

ezt?:D miert mi er ebbe annyit? De legalabb ekkora osszegert garis nem?

2020. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja i7 el oke

de i7 re is ervenyes hogy ennyiert garisnak kellene lennie

2020. dec. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!