Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 3770-hez milyen hűtőt vegyek?

I7 3770-hez milyen hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy budget gaming gépem, ami egy hp 6300 pro irodai gépből lett fejlesztve (van benne 24Gb Ram, egy Gtx 1050 Ti compact és egy i7 3770). Most amikor újraindítottam volna, elkezdte a házban található összes ventillátort (a videókártyán lévőt is) egy jó 10-20 mp-ig fullon pörgetni (ujraindítás előtt megváltoztattam a betűkészletet). Arra gyanakszom, hogy mivel csak a gyári hűtő van benne a processzor túlhevül indítás közben (ha nem ez a probléma, kérlek javítsatok ki). Játék közben Heavy load mellett nem láttam a processzor hőmérsékletét ~84°C felé menni.

2021. jan. 1. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A procihő rendben van. Az irodai alaplap nem csúcsprocihoz lett tervezve, ennyi.

De persze a hangosodás miatt is érdemes lesz cserélni. Jó lesz későbbi foglalattra is a hűtő

2021. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Sima 3770-nek nem kell olyan komoly hűtés de azért linkeltem párat amik később akár egy komolyabb 6-8 magos procival is elbírnak ha nincsenek húzva

2021. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

valami van vele rendes kipucolas atvizsgalas nem artana, pasztazas

foleg tapnak is amit szakertore erdemes bizni, hazilag szetkapni tapot es kipucolni es aztan vagy nem indul el, vagy jobb esetben eldurran, az nem tul jo...

2021. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A HPk indításnál gyakran pörgetik 100%-on az összes ventit, nekem ilyen a 6300Prom is és a szerverem is. Ezzel nem kell foglalkozni.


A 6300Pro gyári hűtője meglehetősen jó, újra kell pasztázni és ki kell portalanítani, ezután nem lesz vele semmi gond.


"Az irodai alaplap nem csúcsprocihoz lett tervezve, ennyi."

A HP meg hülye és elfelejtett munkaállomást tervezni :D


A gyári processzorhűtő úgy van megtervezve, hogy 7/24ben vigye max terhelésen az i7-et elfogadható hangerővel. Valszeg csak poros.

2021. jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ARCTIC Alpine 12 LP (ACALP00029A) 1.720 Ft


[link]

2021. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 ez miert jo


max minimalisan halkabb lenne gyaritol

illetve lehetne, de 75W osokhoz van legfeljebb 3770 meg 77W os es gyakorlatban azert picit tobbet is fogyaszt


ami nem eppen jelenti hogy idealis hoza egy kicentizett huto


a gyari hutoje rezmagos


amit linkeltel ezustmagos talan? Nem :D

2021. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!