Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért utálják sokan az Intel...

Miért utálják sokan az Intel processzorokat?

Figyelt kérdés

Mivel jobb az Amd?

Mi a rosz az Amd-ben?


Mivel rosszabb az Intel?

Mi jó az Intel-ben?


Én intel 10400f szeretnék de sokan fújozzák az intelt így nem vagyok benne biztos.



2021. jan. 4. 10:46
A kérdező szavazást indított:
Intel
Amd
Mindkettő
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mire szeretnéd használni? Mennyi és milyen ramod van mellé?
2021. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy a pillanatnyi helyzet szerinti jobbat választom, miért jelentené azt, hogy utálom a másikat?
2021. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50 körül jó vétel, nem hiszem, hogy jelenlegi árán bárki utálná, de volt az 70 is, annyiért pedig az év legrosszabb ár-értékű cpuja volt kb.
2021. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem utálom az Intelt.

Én is "inteles" vagyok.

2021. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10400F árkategóriájában jelenleg nincs alternatívája az AMD-nél. Alkúsztak felfelé az árak. 100 ezer felett mindenben jobb az AMD, de gamingnél nincs hátrány intelnél sem. 80 ezer fölött gamingben jobb az intel hajszállal, míg minden másban az AMD a jobb.
2021. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Okés köszi a válaszokat.
2021. jan. 4. 12:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi az egész, hogy az AMD évekig gyenge volt. Kidobta a Ryzent és hatalmasat robbantott, és ár/érték, ár/teljesítmény arányban agyon verte az intelt. Emiatt sok ember vagy újra AMD-s lett, vagy csak szimplán áttért arra. Plusz az Intel 1-1 generációval nem fejlődik annyit, mint a ryzen az fx procik után. Viszont ez közel sem jelentené azt hogy jobb vagy rosszabb. Sőt jelenleg néha még olcsóbb is az intel. Nyilván teljesítmény függő.

Plusz szerintem az a lényeg, hogy kinek mi tetszik éppen...ennyi.

2021. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként mindkettő, de jelenleg épp az intel.

Az amd azért jó, mert lehet overclock-olni a procit és magasabb órajelű ramokat is támogat. Nos, engem igazából sem az oc, sem pedig plusz párszáz mhz nem érdekel nagyon a RAM-oknál.

Nekem az fontos, hogy minél olcsóbban, minél jobban teljesítsen játékok terén. Az amd elvileg jobb a munkában, de az intel jobb az FPS számokban.

Az amd ellen az szól, hogy hiába használja ugyanazt a foglalatot csomó processzora, az a gond hogy az esetek 90%-ában amúgyis lapot kell cserélned, ha másik szériás cpu-t akarsz, mert vagy nem támogatja a lap, vagy nincs bios frissítés stb stb.. Nekem ez az egész inkább csak etetésnek tűnik. Legalább az intel nem zsákbamacskázik. 2 generációig lesz egy lap, és tessék elfogadni..

De ha pont olyan lapod is van, akkor már új amd procik nem jönnek ugyanabba a lapba. Míg az intelnek még jön a 11. gen ugyanúgy lga1200-ba, nálam ez is szempont volt amikor gépet raktam össze. (Persze, most lehet vitázni, hogy hány évig elég a ryzen nemtom 5 ezres valami de akkor is)

Az amd ellen szól az is, hogy nagyon felmentek az árak. Az intel olcsóbban jobbat ad jelenleg.

Ráadásul kidob 30 ezerért egy olyan processzort (10100F), ami i7-7700 szinten van, budget gamer-ek álma ez a cpu.

Ha megnézed, az i5-10400F áráért valami ryzen 3-at kapnál jelenleg, ami azért lássuk be, nem egy szint.. Játekokban az i5 még jobb is mint a ryzen 5 3600, viszont jóval olcsóbb is. Nálam itt el is dőlt, hogy mit vegyek.

Az intel ellen pedig az szól, hogy fix 2 genet támogat a lapod, illetve korlátozva van a ram órajele, ráadásul csak z-s lappal és k-s procival oc-zhat. Már akinek ez szempont.. Nekem például nem.

Én azt vettem észre, hogy sokan még abban a korszakban élnek agyilag, amikor kijöttek a ryzem 5 1600 meg 2600 procik és véresre verték az árukban az intelt. Háát, szerintem fordult a kocka, de sokan még mindig levannak ott ragadva. Szerintem az amd fanok egyébként habosabb szájúak mint az intel fanok, de leginkább akkor lepődtem meg, amikor valaki annyira amd imádó, hogy 10100 helyett is 1600-at vagy valami ryzen 3-at ajánl játékra, csak azért mert amd..

2021. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fekete péntekkor emagról vettem egy 2600x-et 40 ezer forintért 3 év garival majd cserélni akarom 5ezres szeriára, ha jól lejön az ára, de csak a lehetőség miatt. Viszont a mostani árak miatt jobb intelt venni. Amelyikkel olcsobban kijössz azt érdemes választani. A 10400f és attól felefele játékban mindegyik jobb, mert a játékok is leginkább intelre vannak optimalizálva.
2021. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es az emag 3 ev garancia nem èr valami sokat mivel õk kűlföldön vannak ès lehetetlen a kapcsolattartás. Mar csomszor vertek at ès nem csak engem hanem másoknál is olvastam.
2021. jan. 4. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!