Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy használhatom a Samsung...

Hogy használhatom a Samsung táblagépem, hogy az akkut kímélje?

Figyelt kérdés
Játékra, fényképszerkesztésre dokkolón használom a Tab S7 gépemet, hogy tudom az akku élettartamát megnövelni? Ha DEX módban, monitorra kötve használom, az segít? Ha monitor nélkül használom, akkor érdemes folyamatosan töltőről működnie?

#Samsung #táblagép #notebook helyett
2021. jan. 7. 12:15
 1/1 Zolikelo válasza:

Szia! Annyira nem vagyok jártas a DexStation területén csak tudom mire jó. Viszont ami a töltést illeti, az akksinak soha nem tesz jót, ha sokáig van töltőn (töltés idején kívül).

Bár tudom, hogy nem tesz jót egy készüléknek az éjszakai töltés amikor minimum 6 órát töltőn van - én így szoktam tölteni - de nem foglalkozom vele, mert vélhetően így is kibír 2 évet, azon túl pedig nem igazán használsz telefont mert lecseréled.

Amennyiben nagyon oda szeretnél figyelni az akksi élettartamára úgy ajánlom, hogy csak a feltöltés idejére hagyd töltőn a készüléket és legközelebb akkor rakd fel újra mikor már merülőben van. Igazából az sem tesz jót neki, ha fullon csutkára lemeríted (kikapcsolódásig) és elég lenne csak 98%ig feltölteni... vagyis legutóbb ezeket olvastam erről de mivel én maradi vagyok így másképp szoktam eljárni :D én annyira nem kímélem azért de nem is bántom és évek óta nem volt gondom az akksikkal.

Szóval én egy hónapban lemerítem egyszer csutkára, éjszaka töltöm, fullra töltöm... Dönts a számodra szimpatikusabb megoldás mellett de az fix, hogy a folyamatos töltés 0-24 ben pl nem jó neki. Üdv!

2021. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!