Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lehet kékhalál overclock...

DestinyInCap kérdése:

Miért lehet kékhalál overclock után, ha a stressz tesztek lefutottak és minden rendben ment?

Figyelt kérdés

Adott egy q9650 775-ös socket-re való processzor. Basic órajel 3ghz, 9x-es szorzó, 1.275V magfesz. Bios-ban fel lett húzva szimpla 3.6ghz-re, tehát 9x400mhz. HWMonitorral figyelve, Aida64 stressz teszt közben nem szállt el egy magnak sem a hőfoka (max 60˙C) beállított 1.3V magfesz mellett, nem volt throttling sem. Teszt közben maximum 1.28V áramfelvétele volt a magoknak 100% kihajtás mellett ugye, s ezért is emeltem a feszültséget 1.3V-ra. A tesztet 30 percig futtattam minden probléma nélkül. Viszont amikor belépek adott esetben a tesztre szánt játékba (Dying Light), 3 perc után vagy kékhalál fogad, vagy néha fagyás. Más játéknál nem történik se fagyás, se kék halál. Mi lehet a probléma?


A vas.: CPU q9650, mezei Kingmax 4x2gb 800mhz (ennyin is futnak nem lett emelve 1.8V), GPU rx580 nitro+ 4gb



#Overclock #CPU overclock #CPU OC #q9650 oc #q9650 overclock
2021. jan. 8. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld le Prime95-el is, lehet ott egyből fagyni fog. Nálam pont ott fagyott, játékban meg ment. (6600K 4.7Ghz-en)
2021. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden feladat máshogy terheli a procit, az hogy az egyik stressz tesztnél mit bírt nem jelenti automatikusan hogy stabil minden szituációban. A feszültség növelésével tudod javítani a stabilitást. Prime95, intel burn teszt jobbak mint az aida tesztje.
2021. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Haza érek melóból letesztelem azon a programon amit mondtál, utána meg emelek a feszültségen. Ha megvan az eredmény írom is, mi változott.
2021. jan. 8. 14:37
 4/5 A kérdező kommentje:

Na megvolt a teszt... Intel burn teszttel csináltam... hát eléggé meghajtja az aida-hoz képest. +10˙C-al több volt a maghő mint a másik teszt programmal. Ugyanúgy volt a bios set. ... cpu 3600mhz, 1.3V. Ramok alap 800-on, alap 1.8V. Azt írja a program teljesen stabil a proci így.


Link.: [link]

2021. jan. 8. 17:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden game fut faxa minden... viszont Dying Light alatt eskü nem értem miért küld a szemembe kékhalált :\
2021. jan. 9. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!