Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bocsi, hogy itt kérdezem, de...

Bocsi, hogy itt kérdezem, de egy 2x 8 GB-os Kingston HyperX Fury 2666 Mhz-est lehet OC-zni még feljebb vagy ez a ram nem bírja már (az alaplap támogatná a 4000 fölé is), tehát meg lehet próbálni feszültség-emelés nélkül avgy ne is álmodjak róla?

Figyelt kérdés
2021. jan. 8. 18:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Köszi!
2021. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Intelnél NEM(!) a processzor határozza meg a memória maximális órajelét, hanem az alaplap!


Ha Z jelű... intel 10. generációnál vagyunk, tehát akkor ha Z490 jelű alaplapod van, akkor tudsz tuningolni.


Ha nem, hanem b460/h410/h470, akkor nem tudsz tuningolni. A processzorhoz írt memória sebességkorlát ezeknél az alaplapoknál érvényes. Tehát Z alaplapban megy a tuning, a többinél pedig a procihoz írt maximum érvényes.


Bár nem hinném, hogy Z alaplapod van, mert 30 ezres procihoz valószínűleg nincs 50 ezres alaplapod 😃 csak a dolgok tisztázása miatt le kellett írnom.

2021. jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
B460-H lapom van, 50-ért vettem, de még hétfőig visszavihetem, bár nem adnák úgysem vissza a pénzt, mert a szervízbe megnéznék. Engem csak az érdekelt, hogy a ram mennyire befolyásolja az alkalmazások teljesítményét. Egyébként próbáltam 2933-ra felvenni az órajelet, de nemengedte.
2021. jan. 9. 00:52
 24/25 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy az alaplap bírná egészen 8xxx-ig felvenni az órajelet és B460-H-s alaplapom van.
2021. jan. 12. 00:27
 25/25 anonim ***** válasza:

🤦‍♂️

Mit nem értesz azon, hogy MAXIMUM!???

MAXIMUM 2666 mhz!!


NEM LEHET TÖBB!! FOGD MÁR FEL!

2021. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!