Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az RS-232 5V-ja hány mA...

Az RS-232 5V-ja hány mA árammal terhelhető?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem érted szerintem az áram működését. Fix az 5 voltod, és fix ellenállású az eszköz. Akkor nem értem hogyan akarod terhelni amperokkal. Annyi amper fut rajta, amennyi. Az RS232 egy protokoll, nem definiál áramerősséget.
2021. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy eszköz tápellátását akarom megoldani az alaplap soros portjáról, mivel maga az eszköz is azon fog kommunikálni. A 9-es lábon elvileg fix 5 V van, az a kérdés, hogy az mennyire terhelhető.
2021. jan. 7. 21:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Hasonlóan, mint az USB-s cuccok jelentős része, amik szintén nem igényelnek külön tápot az USB 5 V-on kívül.
2021. jan. 7. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor azt mondjad, mert a kérdés RS232-ről szólt, nem alaplapról.

Utánaolvasgatva neten, azt találtam hogy áramkörtől (jelen esetben alaplaptól függően) 5-15 mA lehet 5 volton ami biztonságos, de nem tudom mennyire megbízhatóak az oldalak amik írnak róla.

Mivel a szabvány erről nem rendelkezik, ha pontosabb adatot szeretnél, akkor az alaplap részletes áramköri rajza/dokumentációja kell, abban minden bizonnyal benne van

2021. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A RS-232 szabvány önmagában nem tartalmaz terhelhető lábat, egyes alaplapokon levő soros portjainál bár van:

[link]

de gyártófüggő, hogy milyen feszültséget ad le és hogy az mennyivel terhelhető.

2021. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!