Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja asztali gépem...

Miért nem látja asztali gépem az előlapi USB csatlakozóba dugott 500 GB-os LG külső tárolómat?

Figyelt kérdés

Másik gépbe, akár laptopba, vagy a kérdéses asztali gép hátlapi csatlakozóiba dugom, hiba nélkül olvassák.

Az előlap csatlakozóiba (2 db van) ha szintén külső tárolót (120 GB) dugok, az működik. Nem szándékoznák csatlakozások ki - be az asztal mögé bukni.

Alaplap CPU-Z szerint: DG31PR AAD97573-301



2021. jan. 10. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, hasonló hibám van nekem is. Talán valami szokás szerint elbaltázott Windows frissítés okozhatja...?
2021. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 CspCsj ***** válasza:

Olcsó gépházaknál (és USB házaknál) spórolnak a kábelek-csatlakozások minőségén, ezért az ellenállás (impedancia) nő >> áramerősség esik.


Valószínűleg a 120GBájtosnál is már határon lehet (vagy talán csak külső tápellátású?), de az 500GBájtos már szerintem többtányéros, ekkor a nagyobb tömege miatt több áram kell a felpörgetéshez - az előlapi jelen állapotban nem ad át eleget.

2021. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 DestinyInCap ***** válasza:
Szerintem egyszerű a válasz... Hogy mondjak egy egyszerű példát nekem pl. van egy Seagate 2 terrás külső vinyóm, ami usb 3.0-ás. És van olyan külső merevlemez ami csakis kizárólag 3.0-ás usb portban fog működni, mivel ahogy a 2. is írta nagyobb fesz kell neki a működéshez. Úgyhogy hiába dugom én is 2.0-ás usb portra, nem fog működni, mivel nem elég neki a feszültség a működéshez (nekem ezt jelzi is pittyegve). Szóval valszeg neked is hasonló az említett LG tárolód... következtetés képen azért nem megy az előlapi portodon, mert 2.0-ás.
2021. jan. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Válaszok:

2/3 CspCsj: igen, ahogy írtad. Van 120 GB-os is, az megy az előpapi csatlakozóból. Délelőtt kerestem a cuccok között, találtam egy másik előlapi szettet, aminek ránézésre is vastagabb az a kábel kötege ami a két elülső Usb-hez megy. Kicserélem. De: vajon az alaplapon a csatlakozási pontot erősebb áramerősségre tervezték-e? Vagy elél lesz neki a nagyobb kersztmetszetű kábel és egy kis kontakt karbantartás a csatlakozóknál. Majd a próba eldönti.

Ha ez nem lesz eredményes, megoldás lenne egy megfelelő paraméterekkel rendelkező külső tápból ellátni (feszültség + áram) az előlapi csatlakozókat? Ez a megoldás nem vazar be a gép lelkivilágába? (A vezeték átszerelést meg tudom oldani)


3/3 anonim: neked is azt kell mondanom: igen, kék USB 3.0-ás az 500-as csatlakozója. Az viszont érdekes, az alaplapi csatlakozók ősrégi fehér 2.0-ak. Lehet a közbenső (kis)keresztmetszetű tápvezetékek lefogják a szűkös áram kapacitást?

2021. jan. 11. 20:13
 5/13 DestinyInCap ***** válasza:

Lényegében igen... kevés "áramot" kap 2.0-ás usb portról és mivel hdd, így nem tudja "felpörgetni", hogy működni tudjon.


De ha rákeresel pl. hogy "External Hard Drive not working in USB 2.0 Ports" kapásból az első két találatnál is elmondják, hogy

"Its simple. An USB 2.0 port is in no case able to deliver enough power to spin up a 2.5" HDD.

You need an USB 3.0 port for that, because they are able to deliver more power."


Viszont vannak olyan 3.0-ás külső merevlemezek, amik megelégszenek a 2.0-án felvett áram mennyiséggel is, viszont akkor azoknál lassabb lesz az adatátvitel értelem szerűen, mert nem teljes kapacitáson üzemelnek olyankor. De nálad a megoldás az az, amit a külföldi platformon is írtak... szerezz be az előlapra egy "3.0-ás csatlakozást".


Nem tudom hogy az előlapodon hogy vannak a csatlakozók egymás mellett vízszintesen, vagy függőlegesen, de ezek kellenek neked.:


[link]


és..


[link]


Ha a csatlakozók nem így vízszintesen vannak egymás mellett, hanem függőlegesen, akkor értelem szerűen keresni kell egy olyat az el linkelt helyett

2021. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Középen, egymás alatt van a két USB, jobbról a füles - ballról a miki hüvely. De ez egyáltalán nem lesz akadály, ez a gép>ház már halmozottan át van alakítva. Fölöttük van egy kipattintható 1,44-es lemezmeghajtónak megfelelő blindelt hely, ide be tudom applikálni(szinte hiányzott). Köszönöm a megoldást.

Viszont szerinted az alaplap képes a 3.0 csatlakozás áram igényét kiszolgálni?

2021. jan. 11. 22:27
 7/13 A kérdező kommentje:

Javítva:

.......... alaplap csatlakozás képes a 3.0 áram igényét kiszolgálni?

2021. jan. 11. 22:30
 8/13 DestinyInCap ***** válasza:
Persze... nekem is van 775ös konfigom hasonló átalakítással.
2021. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez bíztató, megcsinálom az kábel + csatlakozók cserét.
2021. jan. 12. 09:31
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez történt:

1. Megtisztítottam az alaplap csatlakozó tüskéket és a kábelvég anyát. Oxidfátyol volt rajtuk. Ismerősöm 160 Gb-os lemezes külső tárolója így már működött, de az én 500-om nem. Ha a 160 mellé a másik potrba bedugtunk egy 4 Gb-s pen-t, meghalt a 160-as is.

2. Hozott még egy aktív 4 portos Hub-t+ 5V/2A a táp. Ez csatlakozott az előlap USB-be. Működik az 500 + 120 Gb és a 160 + 120 + 8 Gb, de az 500 + 160 már nem.

2021. jan. 13. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!