Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Napi WTF: Szinte új notebook...

Napi WTF: Szinte új notebook 60%-nál lemerül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ismét érdekes problémával találtam szembe magam (ez sajnos egy ilyen hónap). Egy Acer Aspire 5738Z noterboookom van, szeptemberben lesz egy éves. Eddig semmi panasz nem volt rá, azonban az elmúlt pár napban érdekes dolgot produkál.


Általában felváltva használrtam hálózatról és akkuról, amikor már láttam hogy lemerülne (20-30%) feltöltöttem, használtam kicsit hálózaton, aztán megint levettem este és hagytam merülni... Természetesen volt azért, hogy lejjebb ment, de ekkor a Windows ugye hibernál (10% körül), de ez nem túl sokszor fordult elő. Akkuról netezés mellett így 3-3,5, filmet nézve 2-2,5 órát kibírt energiatakarékos módban (minimum fényerő, 60%-os processzorhasználat.) Nagyjából 20-30 percenként veszített 10% töltést.


Azonban az elmúlt napokban azt tapasztalom, hogy bár eleinte minden oké, normálisan merül, majd kb. 1,5 óra használat után a tültésjelző hirtelen 50-60%-ról kritkus szintre (4-5%) ugrik és a Windows hibernál. Ezután ha visszakapcsolom még fél órát simán kihúz, úgy hogy a Windows az Everest és a laptop LED-je is végig arra figyelmeztet, hogy kb. 2 mp múlva lemerülök. A fél óra elteltével aztán végleg lekapcsol és nem engedi visszakapcsolni sem. Hogy ennek oka az lehet-e, hogy az akkuvédelem kiiktatja, vagy tényleg nincs már benne kraft azt nem tudom... Az akku egyébként abszolút nem melegszik, így talán a zárlat kizárható, de aztán a fene tudja...


Mindenesetre eléggé bosszant a probléma, főleg úgy, hogy még egy éves sincs a cucc, nem is lett agyonhasználva, és így egyik napról a másikra kattant meg, nem pedig fokozatosan veszített a teljesítményből, ahogy az akkuk szokták.


A kérdésem az lenne, hogy mit lehet tenni ilyen esetben? Az aksival lehet a gond, vagy csak a szenzor hülyült meg? Ugyan a notebookra 5 éves kiterjesztett gari van, de attól tartok, hogy az aksival el fognak küldeni a fenébe...


2010. aug. 14. 15:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!