Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj a gépemmel?

Mi a baj a gépemmel?

Figyelt kérdés

Van egy asztali gépem, ami már az alap programokat is lassan futtatja.

2-3 hónapja még sokkal jobb és gyorsabb volt (irodai céloknak megfelelő), az utóbbi időben már egy jobbegérgombot is 4 másodperc alatt tölt be, és néha perceket is kell várni, hogy betöltsön a VLC media player vagy a Chrome.



Kép:

[link]



Igen, tudom, hogy a processzorom általában a max hőfok felett van ("Max Temps:

72.4°C"), kb. 5 hónapja cseréltettem a hűtőpasztát, mert akkor töltöttem le a Speccy-t és néztem meg az adatokat. De csere után is szinte mindig a max felett volt. Nagyobb terhelés esetén 81 fölé is mehet. De a nagy hőmérséklet ellenére jól működött, ezért nem nagyon foglalkoztam vele (Gondoltam, ha elromlik akkor veszek újat és akkor már a hűtést is kicserélem egy megfelelőre)


Nemrég tetettem bele a 3. HDD-t, de nem hiszem, hogy ez ekkora lassulást eredményezhet.



Mondjátok el, ti mit cserélnétek ki, hogy újra megfeleljen irodai célokra.

Valószínűnek tartom, hogy a processzorral van a legnagyobb baj.



2021. jan. 15. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az idle (üresjárat) 30-40 fok kell, hogy legyen.

Ha ennél több, akkor hűtési gond van. Milyen hűtő van rajta, mi alapján csináltad a pasztát?


Thermal throttling lehet gond. (Amikor a proci visszaveszi az órajeleket, hogy megvédje magát a hőstressztől)


De a lassú reakciónál az is számít, hogy HDD vagy SSD-t használsz rendszerlemeznek. Ha HDD, akkor nem furcsa az ilyen gyenge reszponzivitás. SSD ma már szükséges, és pont az irodai-netezős felhasználásnál a legszembetűnőbb az előnye (gyors fájlelérés).


Ami még a gondot okozhatja... nekem úgy rémlik, hogy az amd-nél a procisapka a chipre van forrasztva, tehát delid gond nem lehet. Intelnél van olyan a 8. gen előttieknél, hogy a chip és a sapka között is hagyományos hőpaszta van, ami elöregedik, szét kell pattintani, tapasztalt ember kell hozzá. AMD-nél viszont ilyen nincs. A forrasztás az meg pőven 200 fok felett enged csak el, szóval esélytelennek tartom, hogy ilyen gondja van


Amit még lehetségesnek tartok, az a hibás hőmérő.

Nézz rá HWinfo progival is, az kiírja magonként ais a hőmérsékleteket .

2021. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Ez a gép gyárilag van összerakva. A HDD-k számán kívül semmit sem változtattam rajta. Valószínűleg aktív hűtésű. Úgy tűnik, hogy a gyár rossz hűtést rakott bele, hogy hamar tönkremennyen.


Majd a jövőben ki szeretném cserélni az első HDD-t egy SSD-re. Azért nem írtam erről a kérdésemben, mert régen, amikor még rendesen működött akkor is HDD volt benne, úgyhoz ez nem eredményezhette ezt a mostani lassú sebességet.


A processzorsapkás dolgot nem igazán értem, de a pasztacserét nem én csináltam, hanem szakemberrel csináltattam, és azt a pasztát vettem, amit ő ajánlott. Úgy gondolom, hogy vagy a hűtést kell lecserélnem vagy a processzort és a hűtést is.


Igen, lehet, hogy meghibásodott a hőmérő, de nem tartom valószínűnek, mert a magas hőmérséklet szokta a rossz teljesítményt okozni. A teljesítmény is rossz és a hőmérséklet is magas.

A Speccy is egy teljesen megbízható program és az is mutatja a magonkénti hőmérsékletet. A képen azért nem látod, mert a "Summary" rész van megynitva nem a "CPU"


CPU kép:

[link]

2021. jan. 15. 13:05
 3/9 A kérdező kommentje:

Még néhány kép


RAM:

[link]


Alaplap:

[link]


Graphics:

[link]

2021. jan. 15. 13:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Fotózás közben észrevettem, hogy a RAM 95%-on van. Lehet, hogy ez a másik oka a épem lassúságának?
2021. jan. 15. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
MALWAREBYTES-download-futtat
2021. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik folyamat használja?
2021. jan. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5, köszönöm. Több lett a szabad hely a RAM-omban.

Kicsit gyorsabb lett a gépem, de egy jó processzorhűtéssel lehetne gyorsabb is.


Milyen hűtőt vegyek rá?


[link]

2021. jan. 19. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:

SSD:


Crucial bx/mx 240gb

2021. jan. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm. Lehet, hogy majd ilyet veszek.


Valaki ajánl egy jó hűtést?

2021. jan. 20. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!