Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond a számítógéppel?

Mi lehet a gond a számítógéppel?

Figyelt kérdés

Adott egy alsókategóriás gamer pc, konfig:


Gigabyte GA-78LMT-USB3 R2 alaplap

AMD FX-8350 FD8350FRHKBOX processzor

Chieftec iARENA 600W GPC-600S tápegység

Kingston 120GB SA400S37/120G SSD

WD Blue merevlemez, 1TB, 7200rpm, 64MBcache, SATA III

2x8gb+1x4gb Kingmax DDR3 1600Mhzmemória (Cl11/1.5V)

MSI RX570 8GB GDDR5 Armor 8G videokártya


A gond az, hogy az emlúlt időkben a gép elkezdett kékhalálozni, főleg játék alatt, (COD MW) de néha alapesetben is. SSD/Merevlemez HD Sentinellel megnézve, Aida stabilitásttesztet futtattam, tökéletes a pc hőmérséklete terhelés alatt. Memtest-et futtava 3 hibát találtam,úgy, hogy mindhárom ramot teszteltem egyszerre. Azóta leteszteltem őket külön-külön az első slotban (5-6 órát futott kb), egyiknél se találtam hibát, tehát esélyes, hogy a ram slot lehet a hibás? Most a második slotot tesztelem, majd ezután a harmadik és negyediket is fogom. A dolog érdekesebb oldala az, hogy az alaplapon a slotok fekete-szürke-fekete szürke, ha úgy helyezem bele a ramokat, hogy 2x8 a feketébe, 1x4 valamelyik szürkébe akkor a gép nem ismer fel a 20gb-ból csak 12giga ramot, akárhogy próbálom őket cserélgetni. Viszont ha a 2x8gb ramot a feketébe teszem, 1x4et a szürkébe úgy működik a 20gb, így teszteltem, így kaptam 3 errort. Azt kizárnám, hogy a ramok külön-külön jól működnek, csak együtt nem, mivel sokáig így volt használva a gép hiba nélkül.

Általában "Kernel security check faulire" nevezetű hibaüzenetet kapok, de előfordult már más is. Pc újratelepítés se oldotta meg a problémát.


[link]



2021. jan. 22. 13:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Kezdetben gyanakodtam az ssd-re is, mivel régebbi HD Sentinellel teszteltem, 4% ssd kondíciót kaptam 100% teljesítmény mellett, majd letöltöttem a legújabb HD Sentinelt, ott már 96% volt az SSD kondíciója.
2021. jan. 22. 13:32
 2/7 anonim ***** válasza:

(Nem megoldás, de javaslat: a 4 gigás modult add el! Semmi szükség rá a gépedben, csak zavaró tényező. 16 GB RAM pedig teljesen megfelel a mai játékokban. Ma is ennyi az ajánlás, még az új 300 ezres gépekben is.


Általában az elsődleges memóriahelyek a procitól távolabbeső. Nyilván ha párban akarod működtetni (dual channel), akkor azonos színűbe kell rakni.

Mivel ebben az alaplapban csak 2 csatornás a memóriavezérlés, ezért felesleges 2-nél több modult belerakni (illetve a 3 modulos elrendezés nagyon bezavar a dual channelnek is, a lehető legrosszabb), az csak a memóriavezérlőt terhelné jobban. Szóval csak a két 8 gigás modult használd! )

2021. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az egyessel, de:

Ez bizony mindenféle hiba lehet. Én kezdésben a tápra néznék rá (kipróbálnám másikkal), de sajnos ez lehet akár a processzor, alaplap (nem valószínű), videokártya vagy akár tároló hiba is.

De 99% eséllyel RAM vagy tápegység hiba lesz.

2021. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 elistvan ***** válasza:
A tápot megnézetek valami szakemberrel hogy nincs-e benne púpos kondi, de első körben egy memtest 86-al leteszteled a ramodat. (Külső eszközről kell indítani.) Mégpedig a modulokat külön, külön. tehát a memtest indítása előtt kiveszed a másik kettőt a gépből a teszt idejére majd csere és ismér csere. Akkor fog kiderülni melyik a ludas.
2021. jan. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 elistvan ***** válasza:
A lap gépkönyvében elvileg benne van milyen elosztásban lehet betenni a két egyforma ésa különböző ramot melyik slotba.
2021. jan. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tesztelte #4


ha megengedheted magadnak tapot mindenkepp erdemes lecserelned


alaplapod tenyleg eleg fapados, megeshet hogy gond van vele, de nagyeselyel tap miatt lett igy is elsosorban


ha van hozza bios frissites legujabbat erdemes hasznalod


ramot tenyleg le is valthatnad de minek? Ha haszbaltan olcsobban/azonos arban megusznad akkor meg csak csak, de minek ezzel vacakolni? majd inkabb paltformot kellene valtanod

2021. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MGéza ***** válasza:
Leváltanám azt az iArena tápegységet. Elég alja minőség, ahogy az árazása is sejteni engedi. 500W jó minőségnél ide többre nincs szükség, a legesélyesebb, hogy a mostani a hunyó. Ramról annyit hogy tényleg nem osztana-szorozna a 4GB ide vagy amoda. Próbáld első körben anélkül, ha megszűnik a hibajelenség akkor egyértelműen a lap nem kezeli jól ezt az elrendezést.
2021. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!