Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 3600 magas hőmérséklet...

Ryzen 5 3600 magas hőmérséklet gyári hűtővel Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Pár napja építettem meg az új gépemet, de amikor bekapcsoltam elég magas számokat kaptam:


Indulás után 50C-on van a proci ezután hamar felmelegszik 57C-ra és így marad, játék közben viszont fél óra alatt eléri a 78C fokot (teljesítmény visszaesés nincs)


A Ryzen Balanced energiasémát használom, 5%-os minimum CPU teljesítménnyel de nyugott állapotban sem akar az órajel 2000 alá menni


Spec.:

CPU: Ryzen 5 3600

GPU: GTX 1060

Hűtő: Gyári hűtő

RAM: Corsair VENGEANCE LPX 16GB 3600 MHz

Táp: Corsair TX-M Series TX650M 650W

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX


Hőmérséklet:

Nyugott állapotban:

57C

Hűtő: 65%


Játék közben:

78C

Hűtő: 100%


Amit próbáltam:

- Meghúztam a hűtő csavarjait

- Kikapcsoltam a PBO-t és a Core Preformance Boost-ot a BIOS-ban

- Újrapasztáztam a procit Artic MX-4-el, de nem segített (talán egy kicsit lassabban melegszik fel)


Szerintetek mi lehet a gond? A gyári hűtő nem elég erős? ehetséges, hogy a ház nem olyan jó hűtés szempontjából?


[link]

[link]



2020. aug. 1. 14:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Paszta biztos, hogy szépen elterül? Windowst most raktad fel? Mert nekem is friss win után pár napig elég meleg volt, majd megjavult
2020. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Gyári hűtővel ennél jobbra ne számítsz nyáron.
2020. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igazából alaplapot, cpu-t meg ramokat cseréltem, a windows elég régóta fent van és nagyon remélem, h jól elterült, mert igazi kínszenvedés volt újrapasztázni. A szobában nincs túl meleg (26C), de ilyet nem láttam sehol, h majdnem eléri a 60 fokot nyugodt állapotban
2020. aug. 1. 15:00
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad milyen a ház. ha nem megfelelő a hűtés, értsd teli az eleje a háznak pl, akkor képes megrekedni a meleg levegő bent.

Az ideális az, főleg mo-n, hogy a gamer gépeknél eleve full hálós elejű házat használunk. A légbeömlők nem elegek.

elől minimum 2 venti be, hátul minimum egy kifúj. magyarul át kell szellőztetni a házat.

Nekem full üveg házam volt, elől 3x120cm, hátul 1x140, felül 2x140cm ventivel.

Majd az egészet lecseréltem egy corsair h500p mesh-re.

ez 8-11 fok mínuszt jelentett. Értsd, terhelés nélkül 35-40 között a proci, terheléssel max 63 fokig ment fel, több óra játék után. Prime 95 alatt max 66 fok volt.

Szóval nagyon fontos, hogy konkrétan átmozgassák a levegőt a ventik, ne csak kavarják.


A zajhatás is elhanyagolható, ha nyitott a ház eleje. Nekem pwm van, de van hozzá távirányító, és 2+ fix sebességet tudok állítani. De 20 centis ventiknél még a leggyorsabb beállítás sem olyan hangos, bár azt sosem használom. a sima pwm elég, gyakorlatilag nem lehet hallani a gépet.

2020. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Állíts be fix 1,35V feszültséget és -0,05 vagy -0,1 offset voltage-ot.
2020. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kicsit régebbi Cooler Master házam van (többi részletet már elfelejtettem), de elég borzalmasnak tartom, a kábel vezetésre szánt hely nem nagyon működik.

Emiatt gondolom, h hűtés ügyileg is így áll.

Esetleg tudnál ajánlani egy viszonlyag olcsó (15-25k) házat?


Ház: [link]

2020. aug. 1. 15:28
 7/18 A kérdező kommentje:
Tudnál segíteni, h hol tudom az offset voltage-ot állítani?
2020. aug. 1. 15:40
 8/18 meszike91 ***** válasza:
Szerintem rendben vannak a hőfokok. Esetleg minőségibb pasztával nyerhetnél néhány fokot, de sokkal többet nem érdemes várni a gyári hűtőtől.
2020. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

7


A probléma az az olcsóbb házakkal, hogy így is úgy is ráfizetsz még, mert venni kell ventiket. jó esetben előre és hátra tesznek egy ventit, ami édeskevés.

Ezen kívül, ami még csak most kezd elterjedni sajnos, érdemes 200mm es ventikkel felszerelt házat venni. Egyrészt elég belőle 2 előre, másrészt 5-6 120mm es venti teljesítményét hozzák, sokkal csendesebben.

Én az uk ban élek, így a covid alatt bedolgozok egy cégnek, pc ket szerelek, rakok össze. Ezt a házat nagyon szeretem. Nekem 3 gép van otthon, kettő ilyen házban van.

[link]

A baj az, hogy ami van a piacon az vagy drága, vagy nem lehet otthon kapni.

talán még ez szimpatikus, mert megkapod vele a 4 ventit és hub is van benne.

[link]

2020. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok


Ha meg tudod mondani az alaplap típusát akkor a kézikönyv alapján el tudlak navigálni az offset voltage-ig, ha van egyáltalán olyan...

2020. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!