Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 7600K CPU-nál normális ez...

I5 7600K CPU-nál normális ez az érték? (kép lent).

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudom hogy az alap órajele 3,8GHz, a húzott pedig max 4,2GHz. (intel oldalán néztem)

A program mégis közel 4,4GHz-et ír úgy hogy csak a böngésző van megnyitva, semmi más nem fut.

Valamit én értelmezek félre? Nem piszkáltam semmit az UEFI-ben, 3 éve ugyan úgy van minden ahogy megvettem.


Egyébként a hőmérséklet miatt tettem fel ezt a programot, mert az utóbbi időben rettenetesen elkezdett akadozni egy játék 20-30 perc után. A CPU használat 100%-ot ír feladatkezelőben, ebből a játék (egyébként a Rust az) 95%-ot használ.

Btw 3 év alatt soha nem volt semmilyen problémám, most pár hete kezdődött ez az akadozás.



2021. jan. 27. 01:25
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem az alaplap ha Z, akkor lehet benne olyan funkció, hogy érzékeli, és automatikusan ad neki egy kis kakaót.


Amúgy a pasztád kezdhet öregedni. Jó esetben csak kívül, és akkor az egyszerű. Leszeded a hűtőt, letakarítod, újrapasztázod, mehet vissza a hűtő, és kész. Meglátod majd, hogy mennyit javult. Ha nem tuningolsz meg nincs semmi mániád, akkor Mx-2 is elég.


Rossz esetben viszont lehet, hogy a procisapka alatt öregszik a paszta, amit nem egyszerű leszedni, és gyakorlatlanoknak nem is biztonságos. Régen még nem forrasztotta a chipet a sapkához az intel, hanem ott is hagyományos pasztát használt, ami sajnos elöregszik. Profit érdemes keresni hozzá pl hardveraprón, akinek jó az értékelése. Delid-relid kulcsszavakkal tudsz keresni. De reméljük a külső paszta cseréje megoldja.

2021. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!