Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ez a hőmérséklet a...

Normális ez a hőmérséklet a processzoromnál?

Figyelt kérdés

i7-9750H procim van.

Ha játszok képes 97 fokra is felmenni (eddig ez volt a legmagasabb) de folyton 80-95 fok között mozog (4.0ghz-en).

Ha undervoltolom 65-72 fok között van viszont csak 2.5-2.8ghz között van sajnos érezhető ha undervoltagelem hogy kevesebb fps-em van.

Viszont nem igazán tetszik hogy képes a procim 97 fokra is felmenni.

Mit javasoltok?

Mit tegyek?

Lehet esetleg valamit csinálni vele pl lejebb venném hogy ne 4.0 ghz menjen hanem 3.5ghz.

Láttam már videósoknál hogy egy ilyen procival rendelkező laptop hogyan futtat játékokat és azoknál is 93fok volt a max viszont annál feljbb se ment.

Van erre megoldás?

Valami aranyközép út hogy ne az alap ghz fusson hanem pl 3.5 és ezáltal nem is termelne annyi hőt?

Megoldható?



2021. jan. 22. 08:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor fogod ezt még megkérdezni, de most komolyan? Az előző 3 kérdésednél kielégítő választ kaptál nem? Egyébként meg, a helyedben elfelejteném az undervoltot és egy laptop hűtőt szereznék be. Így kb arany középutat jársz. Addig pedig ne félj a magas hőfoktól, míg a rendszer automatikusan le nem kapcsol.
2021. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
valami minőségi pasztát rakj rá pl Thermal Grizzly-t, illetve egy laptophűtő. Hasonló melegedés volt nálam is, max 95 fok volt, ezekkel max 80 fokra redukáltam.
2021. jan. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Van laptophűtőm 10k ft volt és semmit se segít...

A paszta cserélés nem szünteti meg a garanciát?

2021. jan. 22. 08:37
 4/26 A kérdező kommentje:
Esetleg megtudnád mondnai a te laptophűtőd fajtáját?
2021. jan. 22. 08:38
 5/26 anonim ***** válasza:

A lapop hűtő annyit nem számít, az inkább csak segít szellőzni. Ilyen szempontból a hűtő megnevezés megtévesztő.

Egy normális paszta sokkal többet ér. Garancia? Valószínűleg ugrik. De nem én vagyok a gyártó, ezt ők fogják tudni megmondani. Egyébként egy laptop nem feltétlen játékra van. Oké, Gaming széria, miegymás. De attól még a hardverek egy kis helyre vannak besűrítve, a szellőzés sem igazi a fizikai korlátok miatt. Attól, hogy egy notebookra rá van írva hogy gaming, az nem azt jelenti, hogy egyenértékű egy asztali géppel. Notebookok esetében a gaming erősebb hardvereket takar egy normál notebookhoz képest.

Én rendszergazda vagyok, nálunk a céges laptopok gaming szériás gépek. Nem azért, mert játszunk vele, hanem azért, mert ár-érték-teljesítmény arányban jobban megéri.

2021. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

De nem érten azt ugyan nézem a videókat ugyan az a cpu meg a gpu is és jobb fps is van náluk + a proccesszor is nagyon jó hőfokon van hogyan nem értem...

[link]

Náluk az fps bőven jobb + 76 fok fölé nem megy a processzorjuk nem értem akkor nálam miért ilyen nagy a baj.

2021. jan. 22. 09:12
 7/26 anonim ***** válasza:

Itt az FPS korlát nem a proci, hanem a GPU. Azt húzigáld, amennyit csak bír! A TDP korlátozza majd, szóval nem hiszem, hogy gond lehet a hőfokokkal.


Ha a videóban megnézed a kihasználtságot, mindenhol a GPU van 100% közelében, míg a CPU általában 40-50% kihasználtságon megy csak. Teljesen felesleges így a procituninggal foglalkozni. Valhallánál van egyedül 80% körül, tehát a GPU még ott is 20% lemaradásban van a procihoz képest.

2021. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
javaslat: afterburner
2021. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Esetleg tudnátok segíteni hogy a gpunál mit húzzak és hol ha afterburnerben vagy máshol és mennyire kéne kb?

Nem értek hozzá és nem szeretném hogy bajt okozzak.

Elnézést szeretnék kérni rossz videót küldtem én 1660 ti-vel rendelkezem nem 1650-nel

https://www.youtube.com/watch?v=b10fn1i4-BE&t=1038s

ez a jó videó de itt is a gpu van 100% körül szóval ugyan ez a helyzet...

Hol és mit kéne kb meddig húzni a gpunál?

2021. jan. 22. 11:57
 10/26 A kérdező kommentje:
Viszont nálam a proci vagy a gpuval egy értékben dolgozik vagy néha több is.
2021. jan. 22. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!