Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság az i3-as processzorok...

Manapság az i3-as processzorok tényleg csak a belépőszintet képviselik?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy az i3 az szar, minimum i5 kell a játékok alá. Nekem egy i3-9100-am van és nem értem, hogy miért mondják. GTA V-tel, forzával, CS:GO-val játszok és teljesen jónak tartom ezt a processzort. Persze, majd ha jön a GTA VI, akkor nyílván be kell majd újítanom, de szerintem amire most használom, arra tökéletes. Akkor mégis miért szídják sokan az intel i3-as processzorait?

2021. jan. 27. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Belépőszintű játékok és proci. Teljesen korrekt
2021. jan. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem rosszak az i3-ak, mai Intelek közül szinte csak az éri meg és a legtöbb embernek elég is.
2021. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően a core vonalon ugyebár az belépő igen, de ha az újakat nézzük abszolút nem. Pl nekem 6400-as i5-öm van, de a 10100f i3 nagyon oda ver neki...plusz az még egy rtx 2060-at kihajt. Szerintem inkább erős közép kategória :D
2021. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki szerint drága a benzin, nem értem miért, én ma is 5 ezerért tankoltam meg 10 éve is. Gta5 2015, csgo 2012, forza ugyan fiatalabb, 2018, de nagyon jól optimalizált és amúgy sem igazán történik benne semmi ami nagyon számításigényes kéne hogy legyen. Ezekkel a cuccokkal bármilyen gond nélkül lehet játszani egy 5 éves videókártyán is, attól még gondolom nem lesz kérdés hogy idén jónak számít-e egy gtx980. Nézz meg pl egy modern assassins creedet, 30 fps ed van ahol egy i5\r5 50 et produkál, utolsó tomb raiderben a minimum legjobb esetben is a fele bármelyik modern 6 magoshoz képest, és így tovább. 9100 még HT t sem kapott, elvérzik bármelyik modern játék alatt ha van mellette egy akár középkategóriás gpu.
2021. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem i3 6100 van a gépembe, nem igazán okozott problémát, mert nem nagyon játszok olyan játékokkal, amelyek több magot és több szálat használnak.
2021. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A régebbiek miatt szidhatják. Akkor még 2 magosak voltak, és játékokban nagyon alulteljesítettek (1-7. generáció).

Az i3 8100 óta viszont 4 mag van, méghozzá erősebb, mint a korábbi i5-ök.


Sajnos az intelnél egy pocsék vezetés volt, akiket most váltottak le. Teljesen elutasították az innovációt, és csak a profitra koncentráltak, ami a lényeges előrelépés elmaradását jelentette a 7. generációig. A 8.-nál eszméltek, hogy valami komolyabbat kell mutatni, és jöttek a 4 magnál nagyobb procik is a közép-felső kategóriákban, míg a belépő szint lett a 4 magos. De maradtak azóta is a régi gyártástechnológián, mert „profit”. Pár év alatt oda jutottunk, hogy az i3 előbb befogta a korábbi i5-öt, míg ma az i3 10100 erősebb, mint az i7 7700. Ami sajnos legkevésbé az intel érdeme. De egyszerűen bele kellett húzniuk, mert az AMD rájött hogyan kell processzort készíteni. Ennek következménye a mai helyzet. Az AMD minden szinten jobb procit gyárt, csak sajnos nem tud eleget... a felső kategóriát, szervereket, munkaállomásokat kiszolgálják (ebben van a pénz), de a belépőszintre nem marad gyártókapacitás. Ezért van, hogy a ryzen 3100 40 ezerbe kerül, míg az intel 10100 csak 30-ba. Az intel felsőkategóriában senkinek se kell, így tud olcsó, de jó teljesítményű procikat adni az alsóban, mint a te 9100-ad. Lehet, hogy régi technológia, meg kétszer annyit fogyaszt, de amire ma szükség lehet, azt tudja.


Egy 9100-at meg nem 5-6 éves játékokhoz kell viszonyítani, hanem 2 évesekhez és újabbakhoz, hiszen akkor jelent meg. De nem hiszem, hogy komolyabb gondja lenne cyberpunkkal vagy ac valhallával. Persze nincs HT, meg nem fog tudni nagyon 60+ FPS-t elérni, de nem is kell tudnia, mert belépőszint. Azért olcsó.

Hogy kell-e jobb egy átlagfelhasználónak? Őhmm... nem igazán. Ma még nem feltétlenül. De ha igen, akkor lehet előrelépni 6-8 magra.

2021. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság? Manapság inkább a celeron és a pentium procik számítanak belépőszintnek, ezek a tipikus általános felhasználásra esetleg nagyon light gaming-re jó processzorok. A maiak nem is olyan rosszak a korábbi generációkhoz képest, volt előrelépés az utóbbi időben.

Az i3 processzorok egyet feljebb léptek amióta 4 mag 4 szálasak lettek mint a korábbi i5-ök, de azóta a 10. gennel megint feljebb léptek és a 4 mag 8 szálukkal már bőven stabilan erős középkategóriának számítanak. Például az i3-10100F egy szinten van egy i7-7700-al, és mindössze 30 ezer forint újanon. Egy nagyon jó kis arany középutat lehet ebben a prociban megtalálni

2021. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 7. generációig ugye csak 2 mag 4 szálasak voltak laptopokban mai napig olyanok.


Néhány komolyabb mai játékhoz az édes kevés. El lehet játszogatni velük de csak az mondja rá hogy "nekem tökéletes" aki még nem tapasztalt jelentősen jobb élményt egy 12 18 szálas modern procival.


Szerintem egy 4 mag 8 szálas mai I3 ra nem sokan mondják hogy rossz. Pár éve ez volt az I7 szint LOL

2021. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!