Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a CPU hőmérséklet normális?

Ez a CPU hőmérséklet normális?

Figyelt kérdés

Karácsonykor kaptam egy új laptopot. Amint elkezdtem játszani elég hangosan elindult a ventillátor (ami elég zavaró) és egy programmal lemértem a processzor hőmérsékletét.


Átlagban játék közben 70-75 fokon volt, de volt 1-1 pillanat amíg felszökött 82-re, viszont amint ki Alt-Taboztam rögtön lehűlt. Egyébként használok laptophűtőt is, ami a max fokozaton ment közben. A játék egyébként felment 200 fps-ig, de lekorlátoztam stabil 120-ra. (Ez nem tudom mennyire számít.)


A GPU 60 fok volt átlagban, egyszer-kétszer felment 70-re.


Szépen fut rajta minden és nagyon stabilan és nagyon gyors is a gép egyébként.


4 magos i5-ös proci van benne, 10. gen-ből.

Van benne integrált és dedikált videokártya is. (4 GB)

Van még benne 8 GB Ram.


Ha nem játszok, csak szimpla internetet használok stb. akkor 23-39 fokon szokott lenni, átlagban 27-32, ha sokáig használom felmegy 49-ig max.


De amint beizzítok egy játékot, rögtön elindul felfele és az van amit fent írtam. Mennyire baj, hogy ennyi fokos játék közben? Csak mert elég zavaró, hogy ilyen meleg, meg zavar, hogy ilyen hangos a ventillátor.



2021. jan. 28. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, sőt, örülj hogy csak ennyi. Laptopoknál a minél kisebb helyre minél többet zsúfolni helyzet miatt egy dolog fogja meginni az egésznek a levét, mégpedig a hűtés.


FPS korlátozásnál nem a processzort fogod kímélni, hanem a videokártyát, az meg eleve normális hőfokokat produkál.

2021. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Esetleg azt meg tudod mondani, hogy milyen hőfoktól kellene aggódni?

2021. jan. 28. 11:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Processzor esetében ~95 fok felett már leállhat biztonsági okokból, az alatt olyan ~85 fok között throttlingol, hogy megtartsa a még elfogadható hőfokot.


Videokártyánál pedig ~85 fok felett jelentkezik probléma.

2021. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg hűvös 😃
2021. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A rendszer lekapcsolja magát ha magas hő keletkezik, nem fog tönkre menni.
2021. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!