Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik rendesen az...

Miért nem működik rendesen az előlapi USB csatlakozó?

Figyelt kérdés
Nem túl rég raktam össze egy új gépet, gépház és pár dolog maradt. Elől van 2db 2.0 és 1db 3.0 usb-m. Ezelőtt minden gond nélkül működött, viszont most a 3.0 nem akar működni, legalábbis csak félig, mert tegyük fel ha bedugom a telefont azt tölti, pendrive-ot felismeri, de a 3 terrás külső merevlemezzel már nem bír. Minap kihúztam az alaplapból majd visszadugtam, működött, másnap viszont már megint nem. Valószínűleg ha lebonyolítanám ugyanezt a folyamatot megint működne 1 nap erejéig, de nem értem ez hogy lehetséges. Eszközkezelőben nincs letiltva, chipset driver fent, biosban szintén engedélyezve van, már mindent megpróbáltam, de sehogy se tudom működésre bírni, valószínűleg nem kap elég áramot a vinyó, de ezelőtt ugyanez ez usb port tökéletesen működött. Valahol olvastam, hogy nem szükséges az előlapi 2.0 csatlakozókat bekötni, elég a 3.0, a 2.0 pedig csak arra az esetre van, ha az előbbi nem lenne meg az alaplapon.

2021. jan. 29. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem jó a csatlakozó, amit az alaplapra dugsz rá. Próbáld meg másik helyre dugni.
2021. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak egy 3.0 csatlakozó van az alaplapon.
2021. jan. 29. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy nem hajlott-e el az egyik tüske. Hajlamos rá, nekem egy bővítőkártyában hajlott el amikor kihúztam. Egy kis csavarhúzóval vissza kellett tolni a helyére. Ha 2.0-ás eszközt dugsz rá, az működik, mert az csak a hagyományos két adatvezetéket használja. A 3 TB-os winyód viszont már kihasználja az extra adatvezetékeket is, ami a 3.0 sebességét adja. Ha csak egy nem érintkezik, nem fog működni.
2021. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyenge minőségű oxidálódott csatlakozója és extrém vékony rossz sodrású vezetéke lehet a háznak.

Mivel a ház olcsóbb mint az alaplap ezért ezen ne csodálkozz. Használd az alaplap hátsó usb csatlakozóit.

2021. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!