Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, ha egy 24%-os...

Az normális, ha egy 24%-os vinyón minden normálisan működik?

Figyelt kérdés
Adott egy 24%-os kondíciójú vinyó. Kb. egy hónapja még 28% volt a HD Sentinel szerint, szóval kicsit megijeszt ez a tempójú állapotromlás. Ennek ellenére gyorsan bootol, hamar feláll a rendszer, minden adatom hozzáférhető és hibáktól mentes. Kéne aggódnom vagy egy darabig még el lehet létezni ezzel?

2021. jan. 30. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a hiba. A Sentinel már attól csökkenti a kondíciót, hogy gyanús szektorokat vizsgál a lemez, de azok hibátlanok. Nekem is van egy ilyen lemezem, vizsgált 45 alkalommal, ezért 70% körüli a kondíció, de amúgy jól működik, minden szektor írható és olvasható. Ha hibás szektorok, akkor sincs minden veszve, egy írás tesztet kell futtatni (ez mindent töröl), akkor beáll egy értékre, ha ott marad, nincs baj. Ha onnan tovább romlik, az baj. Ha felpörgési gondja van, az lehet rossz táptól is, de ha tápcsere után is növekszik, akkor baj van.
2021. jan. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Illetve akkor van baj, ha a kondíció 0%. Ilyenkor már az alaplapnak is visítania kell, hogy a lemez rossz, hacsak nem tiltottad le a S.M.A.R.T. monitoringot. Ha ez megtörténik, a lemez azonnali cserére szorul. Akkor, és csak akkor viheted garanciázni, ha ez a riasztás megtörtént (vagy a lemez fel se pörög).
2021. jan. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a legegyszerűbb ha a legfontosabb adataidról amiket nem tudsz beszerezi, csinálsz másolatot már most. HD sentinel algoritmusa nem fogja neked teljesen megmondani, hogy mikor megy tönkre a lemez. Nekem volt egy 2TB-os seagate, 0% volt, több ezer hibás szektor, már csak 1TB-nak ismerte és kb 3 bootból 1x ismerte fel, de ha felismerte, működött. Fél évig használtam is filmekre. Ez nyilván kicsit durva példa, de ilyen is van.


Amúgy meg menj a SMART fülre és nézd meg az 5-ös paramétert, "Reallocated Sectors Count"-ot, hogy ott mit ír (data) és a logot is.

2021. jan. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem normális. Próbáld az asztalhoz csapkodni hogy megdögöljön. Az lenne a normális elvárható tőle. ;-P
2021. jan. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Én 5 éve raktam minimál felhasználásra egy 10%-os merevlemezt. Harmadlagos biztonsági mentésnek és torrentezéshez jó lesz, gondoltam, aztán ameddig megy, addig megy... És nem hajlandó bedögleni 😃
2021. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!