Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlagosan, mennyi ideig...

Átlagosan, mennyi ideig működőképes, ill. meddig tudja tartani a kor teljesítmény elvárásait egy otthoni pc (asztali gép, notebook, laptop)?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig használható átalakítás nélkül egy átlagos otthoni számítógép, meddig tudja követni a kor előre haladtát, mikor öregszik ki, hogy cserélni keljen egy újabb gépre? (vagy nagyobb átalakításra szoruljon)

Ti is úgy tapasztaljátok, hogy manapság gyorsabban amortizálódnak el a gépek, mint régen?



2021. jan. 31. 01:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
2 - 4 év.
2021. jan. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy gamingre vagy böngészésre használod.utóbbi esetben 10 év felett is lehet ha egy erősebbek közé tartozót veszel.
2021. jan. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

Én is 2 - 4 évet mondanék és valóban függ, hogy mire használod. A 10 évet már sokallom. A mai szoftverfejlődésben hamarabb elavulnak a gépek. Régebben még ott volt a 10 év lehetősége is, sőt. Egy-egy specifikus számítógép, amit konkrét munkára használtak volt, hogy kibírt még több időt. Munkahelyen én találkoztam, dolgoztam 15 - 20 éves géppel is. Nem irodai, nem otthoni gép esetében, egy olyan cnc gépvezérlést is tudok, ami legalább 40 éves. Speciális BASIC nyelvvel üzemel mai napig. Én 15 éve dolgoztam rajta, el is tettem emlékbe a spirálfüzeteket, amelyekbe írtam a programokat. 💾


Gamer számítógép esetében sokkal hamarabb elavul, azokra 1 - 3 évet mondanék. Ezek esetében az is számít, mennyire akarja az ember követni az újabb és újabb játékokat. Erre talán érdemesebb egy konzolt venni inkább. Mi is várjuk a PS5 készleteket, elő van rendelve. A számítógépek itthon kb. 4 évesek, lassan kiöregednek az új játékokból, irodai gépnek még jók. Talán év végén lecseréljük azokat is újakra, vagy nagy generál lesz és egy ideig még el leszünk velük.


Munkahelyemen, mivel videógrafikus vagyok, ott évente többször cserélik a gépek alkatrészeit, teljes gépcsere nagyjából 2 - 3 évenként van. Haza nem hozok munkát, így itthon nem kell követnem a változást.

2021. jan. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is 10 évet mondanék, ha eleve erős gép volt, amikor az illető vette. Van nekem egy 11 éves laptopom, de simán elment még rajta olyan, ami az internethez kell. De már nem használom, mert a mobil kényelmesebb. De persze komoly szoftverek futtatásához nem lenne elég. A 2-4 évet kicsit kevésnek érzem, ha még jó a régebbi gép is, de mint írták, nagyon függ attól is, hogy mikre használja az ember, meg mennyire zavarja a gép esetleges lassúsága a későbbiekben, meg hogy mennyire tartja karban, szervizelteti, illetve mennyire vigyáz rá. Meg azért lehet fejleszteni is egy gépet, újabb cuccokkal.
2021. jan. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, átalakítás nélkül? Úgy is, ha régen ( 10 éve) egy csúcskategóriás gép volt.
2021. jan. 31. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Jó, mit is várhatnánk 3-as válaszolótól, amikor videografikus. Itt látszik, hogy az igények is közrejátszanak, de a pénz is. Egy informatikus, egy tehetős manager,lehet 1-2 évente váltogatja a gépét, neki a legújabb, leggyorsabb kell. De egyetemistáknál is lehet ciki, ha már egy 6-8 éves géped van, mert nem menő.
2021. jan. 31. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ott van pl a 2008-as x58-as platform. Lehet 6 mag 12 szálad, három csatornán ramod, sata3/nvme kisfaxom is, igaz az bővítőkártyával. "Kihajcsa" szempontjából bele lehet rakni ilyen rtx 3060 ti és az alatti kártyákat. Szépen elvisz mindent...még. Kinek mi a szép, az relatív...van akinek a 144fps+, van akinek a 60, van aki a minimum 24-el is beéri, mert anno a doom2 is szaggatott a gépén ilyen 5-10 fps-el.


Ha nem cserélsz semmit, egy mai legteteje konfig szerintem 6 évig biztos tudná neked kimaxolva nyújtani a 60 fps-t. Utána már visszább kellene venned ezt-azt, de kompromisszumokkal továbbra is játszhatók maradnának, ahogy manapság a példának felhozott régebbi gépek.

2021. jan. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha mindig a legújabb játékokkal akarsz játszani, akkor akármilyen erős gépet veszel, legkésőbb 2-3 év múlva vehetsz újat. Az irodai gépeket kicsit ritkábban kell cserélni, de azért ott is folyamatosan növelik a hardverigényt. Illetve ami 8-10 évvel ezelőtt gamer gép volt, az most jó irodai használatra.
2021. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos családi használat alatt én filmezést, emailezést, office programokat, kis gépigényű játékokat értek, erre pedig egy újkorában középkategóriás gép ráfordítás nélkül 6-8 évig simán alkalmas, néha még tovább is. Az én régi laptopom idén júniusban lesz 9 éves, egy HDD meghalt benne 6 év után, illetve a hűtő ventilátor 7 éves korában. Kapott egy SSD-t, és egy új ventit, illetve 4ről 12 GB RAM-ra lett bővítve, és hugomnak távoktatással kapcsolatban mindenre elegendő, még kisebb gépigényű játékok is elfutnak rajta. A családi asztali gép is hasonló eset, ramot kellett benne bővíteni, mert csak 4 GB volt benne, illetve a hűtőventiket kellett cserélni, mert csapágyasra forogták magukat az évek alatt, de az a gép is már 7 éves, és köszöni, jól van.
2021. jan. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha netezés, office, film alapfunkciókról van szó, akkor bőven 10+ évről beszélhetünk. Még egy integrált grafikás gépnél is.
2021. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!