Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az eddig évekig és hibátlanul...

Az eddig évekig és hibátlanul win xp Pc-n használt két csatlakozós külső HDD-t miért dobja le folyton a win10-es laptop?

Figyelt kérdés

Van egy 1TB-s Medion külső merevlemez, aminek y elágazásban két USB csatlakozója van. Az egyik belülről kék és rajta az SS jelzéssel (gondolom ez a 3.0-ás), míg a másik AUX Power felirattal a táp lehet.

Nos évekig használtam XP-n 24/7-ben, úgy hogy mindkét csatlakozó be volt dugva, minden gond nélkül. Azt azért hozzá kell tennem, hogy ha a tápot kihúztam, akkor hajlamos volt ledobni magát.


Az XP nincs többé.


Most Win10 alatt használnám, de nem megy.


A laptopon van egy szintén kék bemenet, ahova gondolom a kék csatlakozó tartozik, és mellette egy sima port, gondolom a tápnak megfelelne (egérnek, billentyűzetnek, pendrive-nak megfelelt).

Azonban a csatlakozást követően egy kicsit megy, aztán nemhogy ledobja, de a gépet is lefagyasztja addig, amíg le nem választom.

A laptopon három port van, amiből csak egy a kék. Kipróbáltam mindet. Egyik sem adta ki. Nem volt jó táp nélkül, vagy ha megfordítottam és a kék portba dugtam a tápot és a simába a kék kábelt. Mindig felismeri majd egy pár perc és lefagy, ledob. Van olyan is, hogy csatlakozáskor jön az üzenet, hogy a windows hibát észlel folytatja vizsgálat nélkül. Ha folytattam vizsgálat nélkül, ha vizsgáltam, mindig maradt a hiba. Pedig régi pendrive-oknál csak folytatni kellett vizsgálat nélkül és ment rendesen.


Az eszköz kezelő felismerte és nem jelzett hibát. Majd ledobás.


Érdekesnek találom még, hogy a sajátgépben megjelenik mint meghajtó betűjellel, ha rendesen akarom leválasztani ott van a teljes megnevezése, de a tulajdonságokban a HDD ikon melletti kitölthető sáv az üres. Nem tudom van e ennek jelentősége és nem is akartam beírni semmit addig, amíg nem tudok többet.


Gondoltam usb elosztóra, de nem tudom van-e olyan amiről tápot is kapna. És félek, hogy a hiba fenn maradna.


Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.


(A leírásból látszik, hogy laikus vagyok, úgyhogy így próbáljatok meg segíteni. Köszi.)



2021. febr. 2. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van kék USB 3.0 csatlakozód, abba dugd be a közepét és csak azt, a másik maradjon üresen. Az USB 3.0 képes egy portról meghajtani a lemezt, nem kell neki segítség. A másik csak akkor kell, ha USB 2.0 csatlakozóba dugod, abból 1 db nem ad elég áramot, ezért kell 2.
2021. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha csak az usb3-as csati van bedugva az usb3-as portba (kék a kékbe) akkor is ledobja, lefagy. Nem feltétlenül rögtön de pár perc és annyi.

Filmnézés és lefagy a lejátszó és minden de úgy, hogy csak ha kihúzom, akkor áll helyre.

Mappa műveleteknél ugyanez.

Ha nem csinálok semmit a külső vinyóval, akkor is megáll a tudomány.


Nem igazán értem

2021. febr. 3. 18:37
 3/3 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam egy hagyományos (beépíthető) vinyóval ami külső/hordozható tokban van és azt sem kezelte. Sőt, a sajátgépben megh sem jelenik, pedig az eszköz kezelő és a gépház eszközök menüje is látja. Egyik usb port sem volt jó neki. Bezzeg egy ezer éves 500 mb-os mp3/pendrive-ot azt felismerte.


Beszerzek még külső vinyót tesztelésre, és más gépeken is letesztelem, de most mát kezdem totálisan nem érteni.


Még az illesztőprogram frissítése is azt mondja hogy a legfrissebb.

2021. febr. 3. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!