Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha én most vennék egy GTX...

Ha én most vennék egy GTX 1660 TI-os laptopot, az hány évig lenne elég a játékokhoz körülbelül?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen laptopra van szükségem, ígyis úgyis és gondoltam akkor vennék egy komolyabbat.

A kérdésem pedig arra irányulna, hogy tegyük fel megveszem, és az idő múlásával nem feltétlen célom az ultra-magas grafikai beállítások és a 60fps sem. Egyedül a FHD felbontás ami fontos számomra. Egy ilyen videókártyával felszerelt laptop elég lenne kb. 4-5 esetleg 6 évre? (Persze, ha be nem halna addig.)



2021. febr. 3. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

~2 év, de csak hogy örülj

4 évre előrevetítve már biztos nem lesz elég

mondjuk ha lesz közben nő, autó, gyerek, hitel, lakás, akkor inkább melózni fogsz, nem játszani, úgy kibírja, ha nem krepál be

ha megnézed a számítástechnikában a fejlődés NEM lineáris, hanem exponenciális

hogy jól jársz arról ne is álmodj

maximum köthetsz kompromisszumokat, de az az egyéni tűrőképességeden múlik

2021. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a laptopokban lévő kártya gyengébb, mint a pc-s változat, ha hosszú évekre lenne akkor RTX 3050/RTX3060 gépet nézz.
2021. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1660TiM kb. 10%-al gyengébb mint az asztali változat.

RTX 3060 már hozza az előző generációs asztali VGA-nak(RTX2060) a szintjét majdnem fél millió FT-ért...

Véleményem azt hogy pocsék ajánlatok ár/értékben mindenképpen.

Ki kell fogni a jó ajánlatot:

[link]

310K-ért nagyon jó ajánlat, ezzel a felszereltséggel.

440K-tól indulnak a 3060-as gépek, nem biztos hogy megéri +30% teljesítmény 130K-t de ez az én véleményem.

2021. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

az a baj, hogy jelen állás szerint két rtx 3060 laptop között akár 90% teljesítménykülönbség is lehet. Nagyon felhasználóellenesek a jelölések. Nem fog számítani, hogy mit írnak specifikációba. Csak az, hogy teszteken hogyan teljesít. Vagy B) hogy nem szaroznak, és oda merik írni majd az rtx mellé, hogy hány wattos, milyen órajelű. Mert ez a kétszeres különbség ugyanazzal a névvel egy vicc kategória. Beteg az a csapat, aki kitalálta. Remélem kihajítják őket!

[link]


1660Ti max-Q és max-P között talán 20% van? Ezzel még nem nagyon lehet mellélőni. Aztán ja... az asztali 1660Ti meg még a max-P-t is lenyomja 15-20%-kal.

2021. febr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A 1660Ti már most nem nagyon elég a játékoknak, éveket én nem terveznék vele.
2021. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem 1660Ti van a laptopomban, cyberpunk2077(hulladék rosszul optimalizált bugos játék) is elment 50 fps-en közepes grafikai beállítások mellett, viszont a nemrég kijött farcry 6 magas grafikán ráadásul a hd texture pack-kel is simán hoz ennyi fps-t néha magasabbat is. Szóval simán jó lehet 2-3 évig amennyiben téged nem zavar hogy 1-2 év múlva közepes/alacsony grafikai beállításon kell játszanod a legújabb játékokkal.(természetesen nyomhatod ultrán akkor is, csak nekem bántja a szemem ha 25 fps-el megy a játék.
2021. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!