Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért dolgozik nagyobb %ban a...

Miért dolgozik nagyobb %ban a processzor mint a gpu?

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix G G531GU laptopom van és játékok közben a processzor nagyobb %ban dolgozik általában mint gpu.

Mit tudok ezzel kezdeni?

Ismerősömnek a (pc van neki)

90% dolgozik a gpu a proci meg 20% átlagban.

Nálam a gpu 38% a gpu átlagos nagyon max 50% a proci mindig rátesz 10%ot vagy egyenlően dolgozik.

Gondolom ha nagyobb %ban dolgozna a gpu akkor jobb fpsem is lenne.

Láttam játék tesztelő videókat yt-bon és ott is megvan oldva a laptopnál a gpu 90% körül legyen a cpu meg 30-50% körül

emígy pl gta 5 ben minden maxon van és így is ezek a % arányok vannak.

Hogy tudnám ezt megoldani?



2021. febr. 6. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Cpu?

RAM:?

GPU?

2021. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezen nincs mit megoldani.

Arra keress rá, hogy a cpu-dhoz milyen gpu ajánlott.

Vagy a gpu-dhoz, milyen cpu.

Ennyire egyszerű.

Aztán vagy annál jobb van benne, vagy gyengébb.

Így lesz cpu, vagy gpu limites.

Ennyire egyszerű.

2021. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A google elég sok olyna problémát kidobott a GTA V esetében, ahol a játék max processzorterhelés mellett alacsony GPU terhelést produkált. Ez valszeg valami bug lesz, amire biztosan van megoldás, csak lusta vagyok tovább keresni :D
2021. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

cpu: i7-9750H

gpu: 1660ti

ram: 8gb

Értem köszönöm.

2021. febr. 6. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem okés... valószínűleg fogyasztási limit lehet.

Alulfeszelni kéne (undervolt) mindent! Főleg a procit.


Normál esetben valamelyik alkatrész teljesítménye a korlát (tehát vagy a proci, vagy a gpu általában 100% környékén van, míg a másik általában elmarad.)


Vagy B lehetőség, hogy be van kapcsolva valamilyen FPS limit. Pl vsync (ez 60-ra kkrlátoz). Erre nincs szükség. A laptopod kijelzője 144hz-es. Én megpróbálnám minden esetben kihajtani. G-sync legyen bekapcsolva csak, az FPS korlát meg 144 legyen így.

2021. febr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xKakashix ***** válasza:

hőmérsékleteket is jó lenne tudni, mivel laptopról van szó elég könnyen lehet, hogy túlmelegszik a proci és leesik az órajel

de amúgy gta 5-nél mindig volt ilyen probléma, hogy nem használja ki teljesen a gpu-t, tesztelni kellene több játékkal is

2021. febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
PUBG-ban is a proci jobban dolgozik általában. a cpu 4.0 ghz fut általában próbáltam már undervoltagelni de akkor meg csak 2.6-2.8 ghz ment és eléggé lement az fps-em. A cpu: átlagban 75-85 fok között mozog a gpu pedig max 75 volt de átlagban 70. A gpu-t nem tudom hogyan kell undervoltagelni :/. Ez a laptop 120 hz monitorral rendelkezik.
2021. febr. 7. 11:37
 8/10 A kérdező kommentje:
86-90fokos proci hőmérségelt még elfogadható?
2021. febr. 7. 14:52
 9/10 anonim ***** válasza:
intel laptopnál a 90 fok az rendben van.
2021. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Malwarebytes
2021. febr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!