Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A routerbe az utp kábelt ami...

Feketeruhasember kérdése:

A routerbe az utp kábelt ami a modemből "jön" azt nem a router wan portjába kell dugni?

Figyelt kérdés

Számomra érthetetlen módon ha abba dugom ahogy kell akkor nincsen internet kapcsolat pl a telefonomon viszont ha valamelyik sárga portba a kék színű van helyett akkor működik az internet..


Én úgy tudom hogy a WAN porba kell dugni, otthon ennek megfelelően konfiguráltam, ott így működött is. Most viszont a munkahelyem csak akkor jó ha valamelyik másik portban van ami NEM a WAN. Semilyen vezetékes kapcsolat nincsen rajta csak wifire használjuk. Ez mégis milyen beállítás ami ezt okozza hogy nem hagyományos módon működik?


2021. febr. 9. 11:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kérdezd a munkahelyed rendszergazdáját..
2021. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Haldoklik a fia, ezért nem ér rá, pont leszarja, de meg is értem... Azon kívül hogy kit kérdezzek még meg van valamilyen ötleted?
2021. febr. 9. 12:36
 3/19 anonim ***** válasza:
A modem router módban van. Át kell kapcsoltatni bridge módba, akkor fog modemként viselkedni.
2021. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Te otthoni modemed bridge-ként, a munkahelyi viszont router-ként működik. (beállítás kérdése)
2021. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

És ha router módban van abból miért következik ez hogy nem a wan-ba kell dugni? Otthon úgy ment hogy modem-router-router..

Tehát a modemből egy másik routerba volt dugva és onnan tovább ebbe a routerba. Ez most miben tér el?


Nem kételkedem abban amit mondasz csak nem logikus nekem hogy hogy működik. De még fogom nézni.

2021. febr. 9. 12:48
 6/19 anonim ***** válasza:
Modem bridge (átjáró) módba van állítva, nem ő osztja a netet, hanem a router.
2021. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha a modem routerként viselkedik, akkor nem routert, hanem switchet kell használnod. LAN portba kötött router switchként viselkedik. Ha viszont modemként viselkedik, akkor router kell. Amúgy én is utálom, hogy ilyen egybe router-modemeket adnak a szolgáltatók még céges előfizetésre is. Otthonra még ok, legyen opcionális, mert van aki hülye hozzá, de akinek nem kell, illetve cégeknek csak fejfájást okoz.
2021. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na közben rájöttem dolgokra. Ez itt egy switcher... Amire azt hittem hogy modem. Modem is van de az még a switcher előtt. Ez a router csak azért van tartva hogy a telefonokon is legyen internet. Akkor ez az egész azért van mert switherből nem dughtom a wan portba a router?
2021. febr. 9. 13:10
 9/19 anonim ***** válasza:
Így van. LAN portba dugd, így a router is switchként fog működni, azokból meg annyit dugsz össze amennyit csak akarsz.
2021. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

De mi a különbség ha swicher módban megy a router vagy ha lan módban? Vezeték nélküli internet mindkét esetben van. És ha mellé dugok egy gépet kábelen a maradék helyekre akkor azon is működik. Tehát a router így olyan mintha simán be lenne dugva egy modenbe a WAN porton keresztül. Akkor mi a különbség?


Vagy úgy is kérdezhetem talán így egyszerűbb. A switcher egy olyan router amin nincsen wifi?

2021. febr. 9. 13:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!