Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A routerbe az utp kábelt ami...

Feketeruhasember kérdése:

A routerbe az utp kábelt ami a modemből "jön" azt nem a router wan portjába kell dugni?

Figyelt kérdés

Számomra érthetetlen módon ha abba dugom ahogy kell akkor nincsen internet kapcsolat pl a telefonomon viszont ha valamelyik sárga portba a kék színű van helyett akkor működik az internet..


Én úgy tudom hogy a WAN porba kell dugni, otthon ennek megfelelően konfiguráltam, ott így működött is. Most viszont a munkahelyem csak akkor jó ha valamelyik másik portban van ami NEM a WAN. Semilyen vezetékes kapcsolat nincsen rajta csak wifire használjuk. Ez mégis milyen beállítás ami ezt okozza hogy nem hagyományos módon működik?


2021. febr. 9. 11:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mielőtt még kárt és munkakiesést okozol a cégnek, ezt figyelmesen nézd meg:

[link]

2021. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A switch egy egyszerű eszköz, ami egy meglévő hálózat kiterjesztésére vagy új hálózat kiépítésére szolgál. A rajta lévő eszközök közvetlenül kommunikálni tudnak egymással. A router két (vagy több) hálózatot hivatott összekötni, leggyakrabban a belső hálózatot az internettel. A legtöbb beépített switchet is tartalmaz, ezért van 4 portja és wifije is. Létezik wifis switch, ennek access point a neve. Te a routert a lan portba kötéssel gyakorlatilag access pointként használod.
2021. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem tudok kárt okozni. Sőt még bíztatnak is. Ennél sokkal rosszabb volt míg nem foglalkoztam vele, azóta működik! Szóval hátrébb az agarakkal! :D
2021. febr. 9. 13:35
 14/19 A kérdező kommentje:
Am jó a kép köszi. Az x az mi?
2021. febr. 9. 13:38
 15/19 A kérdező kommentje:
Ja leesett
2021. febr. 9. 13:38
 16/19 A kérdező kommentje:
Nekünk kb pont így van annyi különbséggel hogy a két routert összekötő utp kábel vezeték nélküli "kábellel" van helyettesítve.
2021. febr. 9. 13:40
 17/19 anonim ***** válasza:
Az X jelzi a kincset a térképen.. 😁
2021. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ma még nemis számítanék hibákra ebből, csak holnap reggeltől kezdődnek a rejtélyes hálózati hibák a környezetedben. Ha berendelik a (külsős?) informatikust, kezdd azzal hogy te ügyködtél a hálózaton. :)
2021. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Semmit nem "ügyködtem" rajta.

A router firmware lett lefrissítve meg beállítva a jelszó.

2021. febr. 9. 18:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!