Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VHS digitalizálása közben...

VHS digitalizálása közben ajánlott kikapcsolni a számítógépen a Wifit?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 12:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent érdemes kikapcsolni ami a procit terhelheti, hacsak nem egy erőmű a géped. Gondol egyet, nekiáll csinálni valamit egy háttérfolyamat és frame drop lesz a vége.
2021. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Digitalizáláshoz a Magix Video Easy 5 Terratec Edition-t használom, adapterként pedig az ezzel kompatibilis Terratec Grabby-t. Elő szokott fordulni olyan hiba, hogy nem veszi fel végig a kívánt műsort, és a felvétel elkészülése után látom, hogy hiányzik x perc, mikor mennyi. Pedig a gépen még van hely, ráférne. A Win Defender ki van kapcsolva. A WiFi kikapcsolása mellett digitalizált felvételek között is volt, amelyik rövidebb lett, mint kellett volna. Ez a rövidítés nem úgy történik, hogy magától leáll a felvétel, hanem én állítom meg pl. 50 percnél, aztán kiírja, hogy csak 30 perces a felvett anyag. Még két különböző gépen, különböző Windows verziókon is rövidítette a felvételeket.


A Feladatkezelőt megnyitottam, de a processzor terhelése nem volt túl magas.


Ha egy videó frame drop hibával készült, az kijavítható egy profi videoszerkesztővel, vagy ez nem javítható utólag? Vagy pont azt jelenti a frame drop, amit fent leírtam? (Tehát hogy a kívántnál rövidebb időt vesz föl.)

2021. febr. 15. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
A frame drop eldobott képkockát jelent, azt utólag nem lehet visszaállítani. A képkockák ugye folyamatosan érkeznek a videómagnótól valós időben, PAL kazetta esetén 25, NTSC kazetta esetén 30 képlocka egy másodperc alatt. Ebből következik, hogy egy képkocka feldolgozására kb 4 századmásodperc áll rendelkezésére a gépnek, amibe beletartozik a képkocka vétele, a szűrők alkalmazása és a tömörítés. Ha ezzel a folyamattal nem végez a rendelkezésre álló idő alatt, a képkockát el kell dobni. Nincs más választás, mert jön a követlező képkocka a magnótól, azzal kell foglalkozni. Ha sok képkockát dob el, pont az lesz az eredmény amit írtál, rövidebb felvétel. Ha 50 percből 30 lesz, átlag majdnem minden második képkockát kénytelen eldobni. Ha nem 100% környékén jár a CPU és mégis ez történik, az azt jelenti, hogy a kodek amit használsz nem használja ki az összes magot. Egy olyan kodeket válassz, ami tud több szálon kódolni, vagy akár a GPU-val, ha olyan videókártyád van ami képes rá.
2021. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez a rövidítés (vagy frame drop) ugyanazon beállítások mellett is egyszer bekövetkezik, egyszer nem. Volt olyan felvétel, melyet először rövidebbre vett, majd később újravettem, akkor már jó lett.


Ha a felvételt pl. 50:28*-nál állítom le, és a videó hossza is tényleg ennyi, akkor biztos lehetek benne, hogy ebből a videóból nem hiányzik képkocka? (*A szám csak példa. Ugye normál esetben amennyinél leállítom a felvételt, az a szám fog megjelenni a felvétel hosszaként is. A legtöbbször egyenlő is a két számláló, csak előfordul néha az, hogy a videó rövidebb, mint amennyi per-másodpercnél befejeztem a felvételt.)

2021. febr. 15. 12:43
 5/5 A kérdező kommentje:
PAL kazettákat digitalizálok, és a program is erre a normára van állítva.
2021. febr. 15. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!