Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy micro ATX...

Mi a különbség egy micro ATX és egy ATX-es alaplap között (belefér-e olyan házba amelyikbe ATX-es lap volt előzőleg)?

Figyelt kérdés
2021. febr. 11. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisebb, mint egy ATX. Így aztán be fog férni a nagyobb helyére.
2021. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És minden kimenete jó lesz a házhoz, tehát audió, USB, LAN minden kompatíbilitis 100%-ra?
2021. febr. 11. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen lan csatlakozód van a házon?
2021. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem csak egyfajta van ebből: [link]
2021. febr. 11. 21:10
 5/11 anonim ***** válasza:
És ez a házadon van?
2021. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem!!! Ezért nem értem minek kéne tudnom, hogy milyen csatlakozók vannak. A házba beleillik azt lenne jó tudni és a kérdésem meg is van oldva.
2021. febr. 11. 21:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy is az alaplapra vnnak rákötve, tehát nem mindegy?
2021. febr. 11. 21:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Te kérdezted, hogy kompatibilis lesz-e a LAN a házhoz. Ezért voltam kiváncsi, miféle házad lehet, amin van ilyen csatlakozó.
2021. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én csak azt akartam kérdezni, hogy kompatíbilitis lesz a házzal a microATX-es lap.
2021. febr. 11. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal igen, hacsak nem teljesen különböző korból valók. Ezért lenne jó, ha leírnád a házadat, régi lapod, új lapod típusát.

mATX lapokon kevesebb PCIe csatlakozó szokott lenni, illetve lehet kevesebb memória slot is, ez típustól függ. Hacsak nem valami ősrégi darab, van rajtuk usb 3 előlapi kivezetés is. Láttam már olyat, hogy egy régi alaplapon hiába volt usb 3 csatlakozó, nem működött egy új gépház előlapijával.

HD audio is tuti van rajta, azzal sem lesz gond.


Amik az alaplap hátulján vannak, azoknak meg semmi közük a házhoz, az IO shield mérete szabványos, ugyanakkora ATX-en, mATX-en, mini ITX-en is, szóval oda is be fog férni.

2021. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!