Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapon csak úgy lehet...

Alaplapon csak úgy lehet biost frissíteni ha másik processzort rakok bele?

Figyelt kérdés
Úgy jártam,hogy vettem egy 1200-es foglalatú gigabyte h410m-s2 alaplapot meg hozzá egy i3 10100f cpu-t és úgy néz ki az alaplap biosa F3 alap ami a sima i3 10100-hoz még jó is lenne de az F-hez f5-ös bios kéne. Most akkor szereznem kéne egy másik procit?

2021. febr. 12. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene venni? Frissíted a biost és kész.
2021. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De így nincs kép csak mennek a ventilátorok és ennyi. Azt mondják ha bios régebbi akkor nem lesz kép.
2021. febr. 12. 12:02
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd be egy szervízbe, ezért ne vegyél procit, semmi értelme.
2021. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Alex Fly ***** válasza:

Nem feltétlenül. Az alaplap leírásában kellene megnézned...

Annak idején hasonló volt a helyzet a Merom procis HP laptopok esetén is. Itt bekapcsoláskor a Win+B billentyűket kellett nyomva tartani, hogy az előzőleg lemezre írt BIOS-t flashelje...

2021. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell egy működő proci, mert a BIOSt is az hajtja. Két lehetőséged van:

1. Elviszed szervizbe, ahol megcsinálják neked. Akár ott is ahol vetted, ha foglalkoznak ott gépösszeszereléssel. Nem ingyen, de még mindig így jársz a legjobban.

2. A használtpiacon megveszed a legolcsóbb belevaló procit, frissíted, majd meghirdeted újra. Ezzel bukhatsz rajta kicsit, de lehet, hogy olcsóbbra jön ki, mint a szerviz.

+1. Ha ismerősnek van megfelelő procija, kérd kölcsön.

2021. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3/


Ismerősömnek számtek boltja meg szervize van az ő kollegája mondta ezt a tippet mert nekik 1200-es foglalatos proci nincs raktáron. Venni egy G5900-et a legolcsóbb biost felfrissíteni aztán eladni.

2021. febr. 12. 13:09
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja, hogy abszolut nem jön be a bios a cpu miatt.

Megnéztem az alaplap manualt, csak biosból és windowsból lehet frissíteni a biost, nincs külön gomb rá az alaplapon.

Vagy tényleg szerzel egy másik procit, vagy ahol vetted a lapot ott megfleshelik neked, vagy kicseréled a procit vagy a lapot (főleg ha 14 napos elállás is játszik).

2021. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

5/


Hát ahol vettem az legalább 160km re van tőlem mert webshopból vettem az alkatrészeket. Szóval lehet marad a vétel.

2021. febr. 12. 13:11
 9/18 A kérdező kommentje:
És amúgy,hogy lehet a bios verzióját megnézni a dobozon is feltüntetik valahol?
2021. febr. 12. 13:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Így van. előfordulhat, hogy lehet szimplán frissíteni akár proci nélkül is. Van ahol, az alaplapon van flash bios gomb, vagy billentyűkombináció, esetleg jumper. Utána kell nézni hogyan lehetne.
2021. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!