Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 2 ethernet portos PC...

Egy 2 ethernet portos PC egyik portjára egy másik PC, másik portjára pedig az internetelérést adó és más gépekkel is összekötött Router van kötve. Elérhető, hogy a LAN kapcsolat mindegyik tagját lássa a többi gép?

Figyelt kérdés

Tehát 'A' gép rá van kötve a netre, 'B' gép nincsen. 'A' és 'B' gép közvetlen LAN összeköttetésben van etherneten keresztül. 'C', 'D', 'E' stb. gépek ugyanazon az alhálózaton vannak rajta, mint 'A' gép.

Ha a LAN kapcsolatban ugyanazt az alhálózatot (192.168.0.X) választom, mint amiben 'B' gép kivételével a többi gép van, akkor 'C' gép láthatja 'B' gépet?


Ha igen, működik ugyanez WiFi-n keresztül is? (a LAN kapcsolat ugyanúgy vezetékes, az internetelérés menne WiFi-n keresztül)



2021. febr. 16. 00:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha B valóban külön alhálózaton van, akkor routerként kell üzemeltetned a gépet. Linuxon ehhez be kell kapcsolni ip forwardingot (/etc/csysctl.conf), plusz C, D, E stb. gépen be kell állítanod egy route-t, hogy B gép alhálózatát az A (router) gépen keresztül érjék el (pl. ip route add ...). Ha nem akarod az összes többi (CDEstb) gépet konfigurálnod, akkor vagy a routeren kell a dhcp szerveren beállítanod a fenti plusz route-ot, vagy magának a routernek kell megadnod, hogy van egy statikus route is.


Ha lehetséges átalakítod úgy a rendszert, hogy B azonos hálózaton legyen, akkor szerintem egyszerűbb a helyzet, egy szoftver bridge-et kell definiálnod, aminek része mind a két interface és úgy szerintem működik.

2021. febr. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A második ethernet port (hálózati kártya) helyett egy switchet tegyél be, abba megy a net, A és B is, így egy hálózaton lesznek. Meg lehet csinálni a PCn keresztül is, de macera. Egy mezei 5 portos asztali switch nem sokkal drágább mint egy hálózati kártya, ha még most fogsz eszközt venni, inkább azt vedd, megspórolsz magadnak egy csomó fejfájást.
2021. febr. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, ez a hálózati struktúra:

[link]

és azt szeretnéd elérni, hogy a "B" gép lássa az "A" gépen kívül a hálózat összes többi tagját is, illetve elérje az Internetet is.


Ez esetben az "A" gép két hálózati kártyája - a routerrel összeköttetésben levő Ethernet- vagy Wifi- illetve a "B" géppel összeköttetésben levő Ethernet-kártya - között hálózati hídkapcsolatot kell létrehozni (ennek menete itt látható: [link] ), és ennek a hídkapcsolatnak kell beállítani a router által biztosított kapcsolatot.

2021. febr. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3-as : KÖSZÖNÖM! Pontosan erről van szó.

Milyen programmal csináltad meg az ábrát?


Cisco Packet Tracer-t évekkel ezelőtt, rövid ideig egy képzésen használtam, egyáltalán csoda, hogy most a nevére emlékszem... de annak a grafikája mintha más lett volna, gondolom ez nem abban a programban készült, hanem valami egyszerűbb gráfkészítőben...

2021. febr. 16. 02:13
 5/13 A kérdező kommentje:

A linkelt útmutatóból azt jól értelmezem, hogy nem kell mind a két interfészt egy alhálózatra beállítani?

Ez nekem furcsa, én azt gondolnám, hogy kéne, elvégre pl. furcsa lenne, hogy egy 10.X.X.X/8-as tartományra helyezett cím megjelenik egy 192.168.X.X/16-os alhálózaton.


De nem látok semmi utalást arra az útmutatóban, hogy mind a kettő statikus IP ugyanabba az alhálózatba legyen megválasztva. Nem is beszél a bridge-lt interfész címbeállításairól.

2021. febr. 16. 02:20
 6/13 anonim ***** válasza:

"Milyen programmal csináltad meg az ábrát?"

Dia ( [link] )


"A linkelt útmutatóból azt jól értelmezem, hogy nem kell mind a két interfészt egy alhálózatra beállítani?"

A két interfész egy logikai interfészként fog funkcionálni.


"Ez nekem furcsa, én azt gondolnám, hogy kéne, elvégre pl. furcsa lenne, hogy egy 10.X.X.X/8-as tartományra helyezett cím megjelenik egy 192.168.X.X/16-os alhálózaton."

A 10.x.x.x/8-as beállítást a saját hálózatára állítja be.


Neked értelemszerűen a saját hálózatodnak megfelelőt kell beállítani (akár hagyhatod automatikusan is, hogy a routertől kapja azokat).


Szimplán vezérlőpult:

[link]

Hálózat és Internet --> Hálózati és megosztási központ --> Adapterbeállítások módosítása:

[link]

kijelölöd a két kártyát (a Shift billentyű segít) --> jobb klikk --> Hídkapcsolatok:

[link]

ha létrejön a hálózati híd, alapértelmezetten automatikusan kéri az IP-címet a routertől, de beállítható, csak jobb klikk rajta --> Tulajdonságok:

[link]

és a megjelenő listából az "A TCP/IP protokoll 4-es verziója (TCP/IPv4)" elemen dupla klikk (vagy egyszeres klikk, és alatta Tulajdonságok gomb):

[link]

a már ismert módon beállíthatsz fix IP-címet is.


A hídkapcsolat bontása - kijelölöd a két, hídba fogott kártyát, jobb klikk --> Eltávolítás a hídból:

[link]

2021. febr. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Így viszont akkor fog tudni teljes Gigabit-es sebességen üzemelni a LAN kapcsolat?


A LAN az 1-1 gép egyetlen Gigabites portja között húztam meg. Azért akarom a Gigabit-es portokat a LAN-ra elhasználni, mert a két gép között ott valós időben szeretnék 8 sztereo audio csatornát továbbítani. Valós idő kell, így kell a sebesség is a lag-mentes hangtovábbításhoz.


Minden más viszont teoretikusan is 100 megabites. A plusz ethernet portok 10/100-asak (van, ami USB-s), a WiFi se gyorsabb.


Bocsánat, hogy ebbe csak most gondoltam bele.

2021. febr. 16. 03:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy főleg nem privát tartalmú üzenetet - a lényegét közlöm:

"Szükségem lenne egy állandó külföldi IP címre (dedikált, statikus).

Azt már tudom, hogy több út is vezet hozzá, vannak olcsóbb és vannak költségesebb lehetőségek is. Viszont sajnálattal tapasztaltam, hogy nem minden szolgáltató kínál megfelelő védettséget és anonimitást - még fizetés ellenében sem."


A kulcsszó: VPN, vagyis virtuális magánhálózat.

Ehhez szükség van egy nálad lévő kliensre, ami csatlakozik egy állandó, külföldi, dedikált, statikus IP cím mögött levő (alkalmasint VPS - vagyis virtuális privát szerveren, ami jobban skálázható mint egy dedikált fizikai szerver - levő) szerveren elhelyezkedő VPN-szerverre.


A VPN-kliens és a VPN szerver között titkosított lesz a kapcsolat, így a közte levő felek (például ha egy publikus wifi hotspotra - kávézó, repülőtér, gyorsétterem, könyvtár - csatlakozol) nem tudják kifürkészni a forgalmazott adatot.


Ha azt is el szeretnéd érni, hogy a köztes felek azt se tudják kideríteni, hogy melyik VPN-szerverre csatlakozol, akkor a VPN-szervert egy titkosítóhálózaton (Tor, I2P, Zeronet) keresztül kell felkeresni - így a VPN-kliens és a VPN-szerver közötti kapcsolat egy (különböző helyeken levő hosztok között) elosztott, folyamatosan változó csatlakozású, titkosított hálózaton keresztül fog létrejönni.


Ha nagyon el szeretnél rejtőzni a hatóságok/a nagy techcégek/az új világrend szeme elől, akkor vannak offshore adóparadicsomokban, az Öt (Hat, Tizennégy) Szemek Szövetségén kívül álló országokban elhelyezkedő, Bitcoinért igénybe vehető, esetleg a TOR darkweb-hálózatán keresztül elérhető, anonim VPS-szolgáltatók - de tartsd észben: "nem rejti el azt a fenyves, akinek a keze enyves!".

2021. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valakivel nagyon összekevertél!! X'D
2021. júl. 8. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:

#9: Kedves kérdező, én a citált üzenetet jelen topikra hivatkozva kaptam privát üzenetként.

Mivel a lényegi tartalma (a kérdés) nem privát - és ez egy fórum, nem társkereső - ezért azt közzétettem és válaszoltam rá.


Hogy ezt Te küldted, vagy más, nem érdekel engem - a kérdés megválaszolása a lényeg.

2021. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!