Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicsi számitógép házat választ...

Joell kérdése:

Kicsi számitógép házat választottam a komfort miatt és azért mert nem vagyok nagy gamer.viszont melegszik.ez probléma?

Figyelt kérdés

Gta 4-et játszok ami a legjobban terheli. napi 1 max 2 orat. utana aidát nezem es 60 fokon van a merevlemez ami a videokartya mellett van..de nem tudom mashova tenni..ami nincs mellette az is 55-56 fog..gpu 70...proci 55

ezek nagyon rossz ertekek??a vinyok biztos...de ez akar 1-2 heten belul is kinyirhatja? ssd is van benne..ő max 45 ig megy el.



2021. febr. 17. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elektronikai eszközök leggyengébb termikus alkatrésze a kondenzátor, a maiak általában 105 vagy 115 °C-ra vannak értékelve, azaz ezen a hőmérsékleten lehet őket tartósan használni 5-10 évig. Ez alatt az a szabály, hogy minden 10 °C csökkenésével duplázódik az élettartam. Persze vannak még ragasztók, szigetelők vagy hővezető rétegek amiknek szintén nem tesz jót a magas hőmérséklet (főleg ha párás levegővel párosul), illetve a hősokk (ha gyorsan hűtőd le vagy gyorsan melegíted fel) szintén károsodást okozhat, de még ha egy erős biztonsági tényezőt is beiktatsz akkor is ki lehet jelenteni, hogy 80-90 °C-ig nem kell semmilyen alaktrész éppségéért aggódnod. Csak épp szar, ha odanyúlsz a géphez és égeti a kezedet.
2021. febr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
okés.leginkább a hdd-n lévö adatok ne vesszenek el... a többi jobban potolhato
2021. febr. 17. 23:44
 3/5 A kérdező kommentje:
szoval a hdd nem megy tönkre gyorsabban ha néha felmegy 60 fok körüli homersekletre?? mert ha ez igy van akkor megnyugszom..:)
2021. febr. 17. 23:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb minden tönkre megy, - szóval biztos van biztonsági mentés azon a HDD-n tárolt adataidról -, de nagyon gyenge az összefüggés a hőmérséklet és a merevlemez meghibásodása között.
2021. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nagyon jó adatok. HDD valóban túl meleg, szóval csak kéne egy venti hátra vagy felülre, ami elszívja a meleget, és rendben is vagy.
2021. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!