Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX-6300-hoz honnan érdemes...

AMD FX-6300-hoz honnan érdemes drivert letölteni win.10-re?

Figyelt kérdés

Amikor összeraktam a gépet kaptam egy leírást a proci mellé hogy honnan tudom letölteni a drivert.

Ezt a drivert töröltem mert feleslegesnek hittem. Godoltam felismeri magától is a window a procit, akkor minek legyen még egy program a gépen. Már nincs meg se a leírás, se a telepítő DVD.

Feltűnt hogy az 1080p 60fps youtube videók 40-50%-on használják a procit (más nem megy ilyenkor). Ez nagyon soknak tűnik. A 4k 60fps vagy 8k 30fps videókat már nem is bírja a proci (nem mintha meg tudnám jeleníteni csak fura).

Egy ideje megörököltem egy rx580-as videokártyát. A legtöbb játéknál nem tudja kihalytani a proci a kártyát de Apex Legendsnél pl. igen.

A feladatkezelő látja a 6db fx-6300-as magot. Ez azért is fura mert fizikailag csak 3 mag van a prociban. Logikailag van csak 6 mag (ez kicsit átverés volt benne, de hát occsó volt).

Szerintetek tényleg ilyen gyenge ez a proci vagy vmi nem stimmel?

Honnan tudok ilyen régi procihoz eredeti drivert letölteni win.10-re?

Javíthat a teljesítményen egy original driver?

Előre is köszönöm a válaszokat. :-)



2021. febr. 19. 02:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
FX 6300 3mag/6szál
2021. febr. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jesszuson, nem gondoltam hogy vki ma válaszol. Fáradtak leszünk holnap. XD

Egyébként mindenhol 6mag-6szálként hirdették, később tudtam meg hogy vmi

marketing varázslás van a dolog mögött.

[link]

2021. febr. 19. 02:19
 3/16 anonim ***** válasza:
A Win10 már alapból tartalmazza hozzá a drivert szerintem.
2021. febr. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Videólejátszásnál a videokártyát használod, hacsak nincs kikapcsolva a hardveres gyorsítás a böngészőben. Ha ki van, akkor kapcsold be, mindegyik cpu nagyon szar ilyen jellegű feladatokra(gyenge az fx, de ez egy modern procit is megterhelne).
2021. febr. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

a procihoz nem kell semmi, a vidikaridhoz szerezd be a drivert, ha még nincs fent


illetve amit a #4-es mond, a hardveres gyorsítás

2021. febr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :-)

Megnéztem és a hardveres gyorsítás be van kapcsolva. Látszik a feladatkezelőben hogy a youtube videók használják a videokártyát, csak nem olyan látványosan mint a processzort (nyilván azért is mert egy gyenge prociról és egy erős videokártyáról van szó).

A videokártyához már akkor felraktam a gyári radeon szoftvert amikor megkaptam.

A windows elvileg felismeri a processzort, de abban reménykedem hogy egy jó driver talán többet ki tudna belőle hozni.

Lehet hogy csak simán ilyen gyenge a proci? Másnak mennyire használják a videók a procit és a videokártyát?

2021. febr. 19. 13:27
 7/16 anonim ***** válasza:

időközben megnéztem jobban, pont ilyen procim van, de én megvagyok vele (mindenre elég nekem)

játszani már nem szoktam, cs:go megy medium-high-on, másra nem emlékszek (egyébként 750Ti-m van)

mikor VLC-ben videót játszok le: [link]

YT, nálam firefoxban: [link]


1080p-nél meg nem szoktam feljebb menni, mert egyrészt alig van olyan tartalom, másrészt a monitorom is csak 1080p-s

szerintem a YT/böngészők a hibásak inkább

2021. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Látom neked is használja a procit a youtube rendesen. Akkor tényleg a böngészők lehetnek ilyen fosul megtervezve.

Én chromet használok. Most megnéztem és a Microsoft edge ugyanannál a videónál kevésbé használja a procit (20-30%).

Jelentősége nincs, de azért furcsa.

2021. febr. 19. 23:00
 9/16 A kérdező kommentje:
A BS player nekem 1080p 30fps videónál 15%-ban hasznélja a procit. Bár a youtubeos értékeket 60fps-re írtam.
2021. febr. 19. 23:04
 10/16 anonim válasza:
Van valami spec program vagy driver szerintetek amivel lehet plusz teljesítményt kihozni egy bulldozerbol?
2022. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!