Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Java alapú Minecraft miért...

Java alapú Minecraft miért akad, szaggat folyamatosan 300ezer Ft-os 1 éves gamer laptopon?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 13:12
1 2
 11/17 Argloss ***** válasza:
53%
Végig mentél a listán amit írtam? Miért nem?
2021. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

12

Ha tele lenne vírussal, porral, feleslegesen futó alkalmazásokkal, túlmelegedne, valamint nem lenne gamer laptop, akkor hogy lehet, hogy minden játék fut gond nélkül, kivéve a Minecraft?

Driverekhez, Javához nem értek sajnos. A játék elindul, de amikor olyan részhez érek, ami nagyon be van építve, akkor szaggatni kezd. Az előző laptopnál is volt ilyen gond, de azt betudtam annak, hogy sokkal gyengébb gép volt.

2021. febr. 20. 14:47
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Optifine-t tegyél fel, azzal 2-3x annyi FPS-ed lesz.

A gépházban, a grafikai beállításoknál kell megadni, hogy a Java a nagy teljesítményű GPU-val induljon.

2021. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Tejinashi ***** válasza:
3%
Kérdező: A driverekhez nem biztos hogy kell értened. Tedd fel az IoBit Driver Booster programját. Magyar nyelvű és nem bonyolult a kezelése. Miután feltelepítetted, nyomd meg középen a Start feliratot és máris megnézi és letölti a hiányzó, vagy elavult driverek frissítését. Teljesen ingyenes, nem kell érte fizetni és havonta érdemes egyszer lefuttatni: [link]
2021. febr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Argloss ***** válasza:
100%

Általában az az illesztőprogram szokott normálisan működni ami a gyártó oldalán van fenn. A laptop típusára keresve meg lehet találni. Ilyen driver letöltő programokat nem feltétlenül javasolnék.

Az, hogy éppen melyik "kártyát" használja a laptop annak a beállítása megint csak eltérő lehet. Máshogy állítod be az AMD, máshogy az NVIDIA kártyás gépeket. Az, hogy éppen melyikkel megy a játék azt valamelyik F1-F12 gombbal lehet megnézni, ahol a koordinátákat is kiírja.

Egyébként a java nem arról híres, hogy jól bánna az erőforrásokkal. A java alapú minecraft meg fog röccenni egy két milliós gépen is, ha éppen úgy van.

2021. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gyengébb gépeken is megy, nekem elég sz.r gépem van (jobban mondva laptop), OptiFine-nal megy 30-50 fps körül, de laggtüske nélkül.
2021. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Visszavettem a látótávolságot, azóta úgy néz ki megoldódott a gond.
2021. febr. 23. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!