Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baj az alaplappal? (acer...

Mi a baj az alaplappal? (acer n1996 ms-7022) multkorában még működött most meg már nem.

Figyelt kérdés

Van egy acer n1996 ms-7022 típusú és márkájú alaplapom, és amikor újra akarom telepíteni akkor azt írja ki a telepítő, hogy nézze meg, hogy a HDD és az alplap közt nincs csatlakozás (satás a winyó)!! De a kábel is jó, meg a winyó si jó (kipróbáltam egy másik a géppel), valószinüleg az alaplap nem érzékeli a satát, de a biosban is állítgattam óvatosan... és még akkor sem érzékeli, csak az IDE cuccokat, mert van 2 db meghajtóm, és azok mind IDE-sek, és azokat meg érzékeli, csak most egy IDE HDD-re nem akarok költeni, amikor van egy fél éves SATA vinyóm amit mellesleg nemrég még ez a gép is érzékelt!!

TEHÁT ÖSSZEFOGLALVA:

van egy vinyóm SATA (160Gb-os)

van egy optikai meghajtóm IDE

Van egy acer n1996 ms-7022 nevű alaplapom, amin van 4db DDR ram slot, SATA IDE foglalatok, s478-as proci foglalat stb.

És az a probléma, hogy a SATA cuccokat nem ismeri fel!!

a biosban sokmindent kipróbáltam, jumpereléssel is próbálkoztam!! de mind hiába mi lehet a gond?


2010. aug. 17. 15:09
 1/1 A kérdező kommentje:
SIKERÜLT!! megycsináltam, már csak a telepítőt kellene letöltenem, honnan tudnám??
2010. aug. 17. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!